Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Πλέον νικάει και στην Αθήνα! «Καταιγιστικός» o ΝΕΟΛ στο Χαλάνδρι!

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 17:19

«Καταιγιστικός» παρουσιάστηκε ο ΝΕΟΛ στο Χαλάνδρι με αποτέλεσμα να πάρει το «διπλό» με 80-65 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να βρήκαν αντίσταση στα πρώτα δέκα λεπτά με την ομάδα του Στεφανάκη να κρατά το προβάδισμα με 14-13 (10΄), όμως από εκεί και έπειτα με ένα επιμέρους 14-6 στα πρώτα πέντε λεπτά της δεύτερης περιόδου ο ΝΕΟΛ με ένα… ξέσπασμα ανέτρεψε το εις βάρος τους αποτέλεσμα και κράτησε τα ηνία του σκορ μέχρι και το τελικό σφύριγμα του παιχνιδιού.

Έτσι η ομάδα από το Ληξούρι έγραψε το 11-2, ενώ η ομάδα από το Χαλάνδρι παρα την προσπάθεια της σε ακόμα ένα ματς έμεινε στο 2-12.