Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Hττα για την Εικοσιμία από την Καλαμάτα στα Φαρακλάτα

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 14 Οκτωβρίου 2018 16:35

Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 4-0

Ούτε κατά την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, η Εικοσιμία κατάφερε να σημειώσει τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Κεφαλονιάς, ηττήθηκε στα Φαρακλάτα από την ανώτερη Καλαμάτα με 4-0 και πλέον μετά από τρείς αγώνες αναζητά εκτός από τους πρώτους βαθμούς, αλλά και κάποιο γκολ, καθώς και σήμερα ήταν «άσφαιρη».

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, όλα για την Εικοσιμία τελείωσαν πολύ νωρίς καθώς η Καλαμάτα είχε καταφέρει στα πρώτα 17’ λεπτά του αγώνα να σημειώσει 3 γκολ , στο 4ο λεπτό με τον Μίνγκα, στο 8ο και 17ο με τον Γιόνδη. Ο Γιόνδης ήταν ο σκόρερ και του τέταρτου τέρματος για τους φιλοξενούμενους στο 26ο λεπτό.

Κάπου εκεί οι φιλοξενούμενοι «έσβησαν» τις μηχανές με το 0-4 που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.