«Επτάσφαιρος» ο Παλληξουριακός στην πρεμιέρα με τον Οδυσσέα Ιθάκης (εικόνες)

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2015 17:56

Ο Παλληξουριακός συνέτριψε με το ευρύ 7-0 τον Οδυσσέα Ιθάκης, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΚΙ στο δημοτικό στάδιο του Αγίου Αντωνίου.

Ρεπορτάζ: Μάκης Μοσχόπουλος

Οι Ληξουριώτες μπήκαν δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού κλείνοντας την ομάδα του Οδυσσέα στα καρε της, και μόλις στο 8΄ ο αμαρκάριστος Αδηλίνης μετά από σύγχυση στην άμυνα άνοιξε το σκορ με πλασέ μέσα από την περιοχή. Οι πίεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στο 13΄ ο Μαυροειδής με διαγώνια μπαλιά ακριβείας βρήκε μέσα στην περιοχή τον Κόμητα που δε δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Βασιλόπουλου και να κάνει το 2-0.

Στο 27΄ο Ζάβαλης τριπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με μακρινό σουτ, και στο 35΄ ο Μαυροειδής με ατομική ενέργεια έκανε τέσσερα τα τέρματα για τους γηπεδούχους, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πέσουν και με αντεπιθέσεις να απειλήσουν την εστία του Μοσχόπουλου, χωρίς να τα καταφέρουν. Στο 66΄ ο Κόμητας μετά από πάσα του Λούλουδα ανέβασε το δείχτη σκορ στο 5-0, και στο 71΄ο Πολλάτος έκανε με πλασέ το 7-0. Στο 80΄οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στο γκολ αλλά η μπάλα στο πλασέ του Προσαλέντη βρήκε στο δοκάρι του Μοσχόπουλου. Και στο ο Πολλάτος με εύκολο πλασέ έκανε το τελικό 7-0.

Διαιτητές: Θανάσης, Μαστάγκα, Κομητόπουλος

Παλληξουριακός ( Θωμάς) :Μοσχόπουλος, Χασάι, Αντωνάτος, Ζερβός, Λούλουδας, Αδηλίνης, Κόμητας, Μαρκάτος, Ζάβαλης (72΄Ρεμούντης), Μπράτι (56΄Καμινάρης), Μαυροειδής (56΄Πολλάτος).
Οδυσσέας Ιθάκης ( Ζερβός): Βασιλόπουλος, Αργυράκης, Κώτσης (67΄Παππάς), Μαρούλης (86 Τσιτσαρόλης) Τόσκα, Φατούρος, Μεκάνι, Κουτσουβέλης, Προσαλέντης, Μαλιακρίδας, Σόμπολας (46΄Λεκατσάς).

DSC 0510DSC 0515DSC 0520DSC 0522DSC 0527DSC 0529DSC 0537DSC 0543DSC 0546DSC 0547DSC 0553DSC 0558DSC 0559DSC 0574DSC 0575DSC 0577DSC 0578DSC 0583DSC 0587DSC 0591DSC 0593DSC 0597DSC 0606DSC 0613DSC 0617

00 inkefalonia general ad 300X250