Ηττα με το μυαλό στο Κύπελλο για την Εικοσιμία

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 01 Απριλίου 2012 20:53

Τα σώματα ναι μεν ήταν στην Ορεινή Ηλεία, το μυαλό όμως για την Εικοσιμία ήταν στον επικείμενο τελικό Κυπέλλου ΕΠΣΚΙ με τα Διλινάτα, με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα από το Πανόπουλο με 8-0.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Μπρη, ο οποίος σημείωσε συνολικά πέντε τέρματα (30',44', 70'). Για το Πανόπουλο σκόραραν επίσης και οι Σπηλιώπουλος στο 10, Γκέρτσος στο 20' με πέναλτι και στο 60' ο Μπακάλης και πάλι με πέναλτι.

Αρνητική εντύπωση πάντως προκάλεσε η επιμονή του Πανόπουλου να φτάσει σε σκορ μαμούθ, παρά το γεγονός ότι από το πρώτο ημίχρονο είναι «καθαρίσει» την αναμέτρηση.

Κακή και η διαιτησία της αναμέτρησης που έδωσε δύο πέναλτι στους γηπεδούχους.

ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ: Γερακάρης, Γαλανόπουλος (45' Σίνος), Σαραμαντάς, Μοσχογιάννης, Γουβαλάρης, Σπηλιόπουλος, Καπετανάκης, Χρονόπουλος (45' Θεοδωρακόπουλος), Γκέρτσος (60' Μπακάλης), Βλαχόπουλος, Μπρης.

ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ: Καραΐσκος, Κουμαριώτης, Γεωργόπουλος, Στεφανάτος, Τζωρτζάτος, Μινέτος , Πολλάκης (45' Γερασιμάτος), Αποστολάτος, Ψαριανός, Κουλάκης (80' Μινέτος Ι.), Μπούσι.