Μία νίκη και μία ήττα για τον ΑΣΚ

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2012 19:34

Μια νίκη και μία ήττα είχε το Σαββατοκύριακο για τον ΑΣΚ, ο οποίος άφησε το… καλύτερο για τη δεύτερη μέρα, καθώς την Κυριακή το μεσημέρι νίκησε τον Σείριο στην Πάτρα με 68-65.

Οι παίκτες του ΑΣΚ, έπαιξαν πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφεραν να σταματήσουν τους αντιπάλους τους και να φτάσουν στην τελική επικράτηση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κανελόπουλος - Κωσταντινίδη

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 37-29, 51-48, 65-68

ΣΕΙΡΙΟΣ: Αρβανίτης 14, Φήτος 7, Μυλωνάς 18, Στρούζας 3, Γεωργακόπουλος 2, Παπανικολάου 19.

ΑΣΚ (Ματιάτος – Μαρκάτος): Κρητικός 12 (1), Παπαδάτος Γ. 10, Σαρρής 7 (1), Γεμενετζής 18 (4), Πορτελάνος 19 (1), Καβαλιεράτος 2, Ντεράι, Καλαφάτης.

Ήττα με τον Πατρέα στο Αργοστόλι

Την ήττα από τον πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ-Η Πατρέα με48-37 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης».

Η ομάδας μας, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο της με 25-18, κατάφερε να ισορροπήσει τα πράγματα στο 3ο δεκάλεπτο, ωστόσο ο Πατρέας στο τελευταίο δεκάλεπτο βρήκε λύσεις και έφτασε στην τελική επικράτηση.