galiatsatos3

4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα ΑΣΚ: Το... σήκωσε ο Ίκαρος στα μίνι – προμίνι!

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 05 Μαρτίου 2017 01:06

4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα ΑΣΚ: Το... σήκωσε ο Ίκαρος στα μίνι – προμίνι!

Νίκησε στον τελικό τον Αχιλλέα!

Όμορφες εικόνες σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης» εκεί όπου διεξήχθησαν ο μικρός και ο μεγάλος τελικός στα τμήματα μίνι και προμίνι στο 4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα του ΑΣΚ.

Πραγματικά είναι όμορφο να βλέπεις όλα αυτά τα παιδιά να αθλούνται και να μαθαίνουν σωστά τα μυστικά του μπάσκετ. Διότι και στα δύο παιχνίδια που παρακολουθήσαμε το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και αξίζουν πολλά μπράβο στον ΑΣΚ και τους προπονητές του για όσα «δίνουν» σε αυτά τα παιδιά!

Την... κούπα σήκωσε στον μεγάλο τελικό ο Ίκαρος, ο οποίος επικράτησε με 34-29 του Αχιλλέα.

Η μάχη και από τις δύο πλευρές ήταν μεγάλη, με τον Ίκαρο να στερείται των πολύτιμων υπηρεσιών του ασθενή Καραβιώτη.

Το Κύπελλο, παρέδωσαν στους νικητές, οι παίκτες της ανδρικής ομάδας του ΑΣΚ με τον Γενικό Διευθυντή του Συλλόγου Θανάση Μουίκη.

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΡΗΣ (ΚΙΤΡΙΝΟ) – ΘΗΣΕΑΣ (ΠΡΑΣΙΝΟ) 34-32
Δεκάλεπτα: 12-13, 14-18, 25-20, 34-32
Διαιτητής: Γιάννης Βουργίδης, Πάνος Ματιάτος
ΑΡΗΣ: Τσιμπούκης Χάρης 4, Μανίκας Γερ. 7, Κούσιας Νίκος 4, Κατσικάς Βαγγέλης , Ποταμιάνος Γιώργος 6, Μεσολωράς Διονύσης 2, Σακαλής Κων/νος , Σιαμάνης Κων/νος, Χριστόπουλος Κων/νος 2, Πεφάνης Γεράσιμος 2, Αραβαντινός Αλεξ 2, Βουργίδης Ηλίας, Μπαρλαμάς Νίκος, Πεφάνης Ευθύμης, Μαρσέλος Γεράσιμος , Χαρατσάρης Αλέξανδρος.
Προπονητής: Λεωνίδας Παπαδάτος

ΘΗΣΕΑΣ (ΠΡΑΣΙΝΟ): Καραβιώτη Ελενα 14, Μιχαλάτος Παναγιώτης 6, Αναστασίνης Γιώργος, Γουλιμής Κων/νος 3, Λαμάι Λεονάρντο, Δούλιας Αντώνης 2, Βουτσινάς Πέτρος 2, Ματράγκος Κων/νος 2, Χριστόπουλος Γρηγόρης , Κεφαλάς Χρήστος, Δημάτος Νίκος , Μεσολωράς Ηλίας, Συνοδινός Λευτέρης, Κονόμης Χρήστος , Στρατιώτης Γιάννης 3, Δομένικος Ορφέας.
Προπονητής: Μανώλης Δούλιας

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΙΚΑΡΟΣ (ΜΠΛΕ) – ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΚΟΚΚΙΝΟ) 34-29
Δεκάλεπτα: 4-6, 14-13, 20-15, 34-29
Διαιτητής: Γιάννης Βουργίδης, Πάνος Ματιάτος
ΙΚΑΡΟΣ (ΜΠΛΕ): Σιαμάνης Κων/νος 5, Μαλιαγρός Γεράσιμος 2, Παντελειός Διονύσης, Δούλιας Μέμος, Φερουνάι Λεονάρντο, Γιαλουμής Ορφέας Χριστοδουλάτος Γιάννης, Παπαδάτος Διονύσης 16, Βανδώρος Δημήτρης Κουλουμπής Γεράσιμος 2, Νικολάου Πέτρος Αλυσανδράτος Δημήτρης 4, Σιαμάνης Αγγελος 2, Φαραός Διονύσης Πετράτος Ακης.
Προπονητής: Μανώλης Δούλιας

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΚΟΚΚΙΝΟ): Ματράγκος Νίκος 16, Καμπίτσης Διονύσης 4, Τσιμπούκης Βασίλης, Καλιγάς Γεράσιμος, Αλεξανδράτος Γιώργος, Τζουγανάτος Δίων, Αμπατιέλος Γιώργος, Μαλεφάκης Νίκος 3, Αλυσανδράτος Μαρίνος 2, Λέρα Γρηγόρης 2, Γουλιμής Γιάννης 2, Παπαδάτος Νίκος, Κρεμμύδας Σταύρος, Βρανίκας Διονύσης, Πλατανίτης Σέργιος, Δομένικος Ορφέας.
Προπονητής: Παπαδάτος Λεωνίδας

Στην γραμματεία έκατσαν οι έφοροι Γιώργος Γιαννάτος, Γιώργος Κουράκος και Ράνια Πολλάκη με χρονομέτρη τον Κώστα Βαλλιανάτο.

Την Κυριακή εκτός από την 3η αγωνιστική σε παίδες και παμπαίδες, θα διεξαχθεί και αγωνιστική κορασίδων – νεανίδων με τις αναμετρήσεις
4 μ.μ. Golden Team (κίτρινο) – Big Ballers (πορτοκαλί) και Λύκοι (κόκκινο) Shining Stars (πράσινο) στις 5 μ.μ.

 

 


Ετικέτες:

Φόρτωση…

Φόρτωση…