Α1 ΕΣΚΑ-Η: Σπουδαίος και στην Πάτρα! Ο ΑΣΚ νίκησε τον Προμηθέα και έκανε το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 05 Μαρτίου 2018 09:36

Σημαντική νίκη με 72-57 για την ομάδα της Κεφαλονιάς

Ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά δείχνει ότι φέτος είναι ικανός για μεγάλα πράγματα!

Κατά την 2η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑ-Η, ο ΑΣΚ νίκησε σε ένα παιχνίδι ντέρμπι στην Πάτρα τον Προμηθέα 2014 με 72-57 και σημείωσε την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα σε ισάριθμα παιχνίδια.

Για άλλη μία φορά, όλοι οι παίκτες που χρησιμοποίησε στον αγώνα ο προπονητής της ομάδας Λεωνίδας Παπαδάτος, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και το 100% των δυνατοτήτων τους, για να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα.

Ο ΑΣΚ που φέτος διαθέτει βάθος και ποιότητα κατάφερε και πήρε ένα σπουδαίο διπλό που θα τον βοηθήσει στην συνέχεια του πρωταθλήματος!

Ο ΑΣΚ έκλεισε το ημίχρονο βρισκόμενος πίσω στο σκορ (32-28), ωστόσο βρήκε λύσεις με την έναρξη του 3ου δεκαλέπτου.

« Έσφιξε» την άμυνά του και έτρεξε το γήπεδο, ενώ στο 4ο δεκάλεπτο ήταν η ώρα του Θόδωρου Μπαχού, καθώς σημείωσε τα τέσσερα από τα συνολικά πέντε τρίποντά του στον αγώνα.

Αξίζουν πολλά μπράβο σε όλους για την προσπάθεια και τη νίκη.