Ήττα για την Εικοσιμία από τον Πάμισο με 1-0

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2012 17:58

Δεν τα κατάφερε η Εικοσιμία, η οποία στο φινάλε του πρώτου γύρου της Δ’ Εθνικής, γνώρισε την ήττα από τον Πάμισο Μεσσήνης στις Κεραμειές με 1-0.
Το γκολ του Κουλόπουλου μόλις στο 9ο λεπτό στάθηκε ικανό να δώσει τη νίκη στην ομάδα της Μεσσηνίας, παρά την πίεση που άσκησε η ομάδα της Κεφαλονιάς στην επανάληψη.

Η εξελιξη της αναμέτρησης

4' Πρώτο καλό σουτ για την Εικοσιμία με τον Αποστολάτο, μπλόκαρε εύκολα ο Κατσιπόδας.

9' ΓΚΟΛ 0-1: Μακρινή μπαλιά πίσω από την σέντρα στον επιθετικό Κουλόπουλο, αυτός από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ παίρνει την μπάλα και στο ύψος της περιοχής πλασάρει τον Καραϊσκο.

15’ Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάτο για σκληρό φάουλ

16’ Κίτρινη κάρτα στον Κουλόπουλο για χέρι

26’ Ευκαιρία για τον Πάμισο. Κόρνερ από αριστερά με τον Καλογερόπουλο, η μπάλα γλιστράει από το χέρια του Καραϊσκου, φτάνει στον Δημητρακόπουλο, ωστόσο αυτός αστοχεί εξ’ επαφής.

39’ Κίτρινη κάρτα στον Καλογερόπουλο για σκληρό φάουλ στον Αντώνη Κορσιάνο

45': Λήξη ημιχρόνου

Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46’ Ευκαιρία για την Εικοσιμία. Σέντρα Ντουκάι από αριστερά κεφαλιά του Γιάννη Μινέτου μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κατσιπόδα.

53' Η Εικοσμία πιέζει για την ισοφάριση

65' Ευκαιρία για την Εικοσιμία. Κεφαλιά Αντωνάτου μέσα στην περιοχή δεν αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα του Πάμισου που μπλόκαρε.

67' Αλλαγή για την Εικοσιμία. Πάνος Κορσιάνος αντί Αντώνη Κορσιάνου

Λήξη Αγώνα: Α.Ο. Εικοσιμίας - Πάμισος Μεσσήνης 0-1

ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ (Δ. Ζησιμάτος): Καραϊσκος, Χρ. Μινέτος, Γερασιμάτος, Ντουκάι, Τζωρτζάτος (Ψαριανός), Γ. Μινέτος (80' Κουλάκης), Πολλάκης, Αποστολάτος,  Αντωνάτος,  Μπούσι, Α. Κορισάνος (69' Π. Κορσιάνος).
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Κατσιπόδας, Τρίψας Ι. Τρίψας Χρ. (62' Μωράκης), Μπούρδος (46' Αρβανίτης), Δασκαλάκης, Γερμάνης, Αντωνίου, Καλογερόπουλος Ι. (77' Βαρβαρούτσος), Κουλόπουλος, Δημητρακόπουλος, Καλογερόπουλος Α.