Κύπελλο ΕΠΣΚΙ : Εύκολα ο Παλληξουριακός στην επομένη φάση (2-0 την Πρόοδο Ιθάκης)

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 07 Ιανουαρίου 2015 21:52

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Παλληξουριακός επικράτησε εύκολα της Προόδου με 2-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΚΙ. Η ομάδα της Ιθάκης ήρθε στο Ληξούρι με 11 παίχτες για τον επαναληπτικό μεταξύ τους αγώνα. οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15΄ όταν σε σέντρα που επιχείρησε ο Καμινάρης από αριστερά η μπάλα βρήκε στο χέρι αμυνομένου ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι που μετάτρεψε σε γκολ ο Ζάβαλης. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 46΄με τον Τσίρο αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μαρκέτου. Ρεπορτάζ: Μάκης Μοσχόπουλος

Στο 49΄ τα αίματα άναψαν με Ζερβό και Αρταβάνη να διαπληκτίζονται έντονα, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να τους δείξει την κόκκινη κάρτα, ενώ στο ίδιο λεπτό απέβαλε και τον βοηθό προπονητή του Παλληξουριακού Παναγή Παπαϊωάννου.

Στο 68΄ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα όταν σε κόντρα με το Λούλουδα τραυματίστηκε ο Αρταβάνης. Και στο 73΄ο Κώστας  Αντωνάτος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με κοντινό πλασέ.

Παλληξουριακός (Π Μαρκέτος):  Μαρκέτος, Δαμουλιάνος, (57΄ Κ Αντωνάτος), Πρεντάνος (78΄Μαρινάκης), Αδηλίνης, Λούλουδας, Μαρκάτος Σωκ, Καμινάρης, Γαλανός, Αντωνάτος Η, Ζερβός, Ζάβαλης (75΄Μαρκάτος Σπ).

Προοδος:  Τσίντηλας Γ, Τσίντηλας Τ, Βρεττός, Παπαδόπουλος, Λαγκαδάς, Πρεβεζιάνος, Τσάμης, Κωστόπουλος, Τσίρος, Αρταβάνης, Βλασσόπουλος.

DSC 0688DSC 0691DSC 0692DSC 0698DSC 0700DSC 0703DSC 0710DSC 0714DSC 0715DSC 0721DSC 0731DSC 0734DSC 0735DSC 0739DSC 0754DSC 0759DSC 0760DSC 0763DSC 0764DSC 0769DSC 0770DSC 0774DSC 0786DSC 0787