Πέρασε και από τις Κεραμειές ο ΑΟΚΙ! Νίκησε 1-0 την Εικοσιμία (εικόνες)

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 16 Νοεμβρίου 2014 20:54

Ούτε στις Κεραμειές, κόντρα στην δυνατή Εικοσιμία, έκανε στάση ο ΑΟΚΙ, ο οποίος επικράτησε με 1-0 και εξακολουθεί να παραμένει αήττητος και στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ ΕΠΣΚΙ μετά από έξι αγωνιστικές. Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής Οι «μελανόλευκοι» του Αργοστολίου κατάφεραν και έφτασαν σε μία σημαντική νίκη, έπειτα από πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Αλέκος Πολλάτος στο 36’. Ένα πέναλτι που είχε κερδίσει ο ίδιος ένα λεπτό πριν, όταν ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Κουμαριώτη.

Μάλιστα, ο ΑΟΚΙ έπαιζε και με 10 παίκτες από το 22ο λεπτό μετά την αποβολή του Ηλία Κοσμάτου, όπως έγραψε ο διαιτητής στο Φύλλο Αγώνα, για εξύβριση.

Η Εικοσιμία, είχε ευκαιρίες, κυρίως με τον Ντουκάι, αλλά εν τέλει δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποιο γκολ. Στην καλύτερη στιγμή της στο 65’ σουτ του Ντουκάι θα διώξει πάνω στην γραμμή παίκτης του ΑΟΚΙ.

Οι γηπεδούχοι, πάντως διαμαρτυρήθηκαν και στο 18’ όταν μετά από κτύπημα φάουλ του Ντουκάι, θεωρούν ότι ο Αγκούσι, απομάκρυνε την μπάλα, όταν αυτή είχε περάσει τη γραμμή.

Στο φινάλε του αγώνα που είχε αρκετή ένταση, υπήρξαν και άλλες δύο αποβολές του Τραυλού για την Εικοσιμία (ως τελευταίος παίκτης στην άμυνα ανέτρεψε εκτός περιοχής τον Χαλιώτη) και του Βουκελάτου για διαμαρτυρία.

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Μενεγάτος, Λογοθέτης

ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ (Δ. Ζησιμάτος): Γιαννάς, Κουμαριώτης (46’ Κονόμης), Μινέτος Χρ., Ψάλτης (68’ Αλεξανράτος), Αποστολάτος (78’ Τραυλός), Αντωνάτος, Ντουκάι. Μοσχονάς, Στεφανάτος, Γερασιμάτος Κοκόσης.

ΑΟΚΙ: Αγκούσι, Πολλάτο Δ., Κλειτογιάννης, Λυκούδης (75’ Χαλιώτης), Κόμητας, Λογκόνη, Πολλάτος Αλ. (55’ Καπάτος) Βουκελάτος, Λαμπρόπουλος (60’ Ευτηριάδης), Δεστούνης, Κοσμάτος.

DSC 0386DSC 0390DSC 0391DSC 0392DSC 0393DSC 0395DSC 0396DSC 0400DSC 0404DSC 0406DSC 0407DSC 0409DSC 0410DSC 0411DSC 0413DSC 0415DSC 0417DSC 0419DSC 0421DSC 0422DSC 0423DSC 0424DSC 0425