Α’ ΕΠΣΚΙ: 6 στα 6 με… τεσσάρα για την ΑΕΚ (4-0 τα Ομαλά)

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2013 16:19

Ασταμάτητη δείχνει να είναι η πρωταθλήτρια Κεφαλονιάς ΑΕΚ, καθώς επικράτησε εύκολα με 4-0 των Ομαλών στο ΔΑΚ Αργοστολίου και πέτυχε την 6η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΚΙ. Το εντυπωσιακό για την ομάδα του Σπύρου Παπαδάτου είναι πως μετά από 6 αγωνιστικές δεν έχει δεχθεί γκολ (ο Αννινος κρατάει την εστία του ανέπαφη για  540 λεπτά), ενώ αντίθετα έχει σκοράρει 20 φορές (πετυχαίνει μ.ο. 3,33 γκολ ανά αγώνα). Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής

Στο παιχνίδι που έγινε στο Αργοστόλι σήμερα το μεσημέρι και με τον αγωνιστικό χώρο βαρύ από την συνεχόμενη βροχόπτωση των τελευταίων ημερών, η ΑΕΚ δεν δυσκολεύτηκε να πάρει από την αρχή τα ηνία του αγώνα και να μπει μπροστά στο σκορ με τον Εμιλιάνο μόλις στο 16' με σουτ μέσα από την περιοχή. Ο ίδιος παίκτης μάλιστα είχε δοκάρι σε κεφαλιά με το ξεκίνημα της αναμέτρησης (3').

Στο 32' η ΑΕΚ θα καταφέρει να διπλασιάσει τα τέρματά της όταν το καλοεκτελεσμένο φάουλ από δεξιά του Μπαζάρογλου βρίσκει τον Εμιλιάνο μέσα στην περιοχή των Ομαλών με τον υψηλόσωμο φορ να στέλνει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι θα καταφέρουν να πετύχουν άλλα δύο γκολ και να έχουν και ένα δοκάρι (και πάλι με τον Εμιλιάνο στο 47'). Ο Κρούτη με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 55' θα κάνει το 3-0, ενώ 82' ο Μπαζάρογλου βρίσκει πολύ όμορφα τον Κόμητα μέσα στην περιοχή για το τελικό 4-0.

Διαιτητής: Βουτσινάς
Επόπτες: Κομητόπουλος – Σπυράτος
ΑΕΚ: Αννινος, Ψάλτης, Σπανός, Τανουσάι, Λούλουδας, Αντωνόπουλος, Κόμητας, Κρούτη (65'Στεφανάτος), Εμιλιάνο, Μπαζάρογλου (84' Θωμάς), Αραπέλης (65' Ζαμπάυτης).
ΟΜΑΛΑ: Αρτουρ, Νεόφυτος (65'Μαρκάτος), Παγουλάτος, Τσακαρισιάνος, Νιφοράτος, Καλογηράτος, Γασπαρινάτος, Καπετάνιος, Μπελτσώνιας (89' Γεωργόπουλος), Γεωργόπουλος Φ.,

DSC 0349DSC 0350DSC 0351DSC 0352DSC 0353DSC 0354DSC 0356DSC 0357DSC 0360DSC 0361DSC 0362DSC 0363DSC 0364DSC 0365DSC 0369DSC 0370