Ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΚΑΟ

Δημοσιεύτηκε: Τετάρτη, 11 Δεκεμβρίου 2019 08:55

Την ήττα με σκορ 71-64 γνώρισε ο Κεφαλληνιακός στον Πύργο απέναντι στον τοπικό Ηρακλή.

Η ομάδα μας βρέθηκε από την αρχή του αγώνα πίσω στο σκορ με αποτέλεσμα το 1ο δεκάλεπτο να κλείσει με μια διαφορά 7 πόντων. Στο 2ο δεκάλεπτο ανέβασε την αποδοσή της και δεν άφησε τον Ηρακλή να ξεφύγει με μεγαλύτερη διαφορά. Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι παίκτες μας συνέχισαν στον ίδιο και καλύτερο ρυθμό και κατάφεραν η ομάδα μας να προηγηθεί με 1 πόντο στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Το ματς ήταν ισόπαλο με σκορ 57-57 στα μέσα της 4ης περιόδου και από αυτό το σημείο ο συνδυασμός κούρασης, αστοχίας και κάποιων κακών επιλογών επέτρεψαν στον Ηρακλή να πάρει ξανά το προβάδισμα με μια διαφορά ασφαλείας που του εξασφάλισε και τη νίκη.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 15/12 στις 12:00 στο κλειστό γυμναστήριο ''Αντώνης Τρίτσης'' απέναντι στην Γ.Ε.Π. Ίφιτος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΠ ( Τσίπας ): Πατρινός, Μικέλης 7, Φραγκούλης, Μπεκρής 27(4),  Σιδηροκαστρίτης , Μπότσας 4, Ντεβενέζος 6, Κορίζης , Μπότσας, Μυλωνόπουλος 16, Γεωργόπουλος 11.

ΚΑΟ (Σκροπολίθας): Ζαπάντης, Φλωράτος, Ντούβαλης 9 (2), Κόμης, Χαλκιάς23(4), Αλυσανδράτος 5, Μεγάλος 6, Βαγγελάτος 4, Αγγούριας 15, Καραπέτσας, Μινέτος 2.

Τελικό: 71-64

Δεκάλεπτα: 23-16, 16-17, 8-15, 24-16

Διατητές: Λιόνας - Φωτόπουλος