Η Βουλιαγμένη «βούλιαξε» τον Ολυμπιακό και πάει τελικό!

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 18 Μαΐου 2012 23:28

Η Βουλιαγμένη «βούλιαξε» τον Ολυμπιακό και πάει  τελικό!

Μετά από 10 χρόνια η Βουλιαγμένη επιστρέφει σε ένα μεγάλο τελικό Κυπέλλου. Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι επικράτησε του Ολυμπιακού με 8-7 στην παράταση και πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό που θα γίνει αύριο Σάββατο και θα αντιμετωπίσει τη Χίο.

Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής

Ο αγώνας έτσι όπως τον παρακολουθείσατε live μέσα απο το inkefalonia

Εναρξη αγώνα

Γκολ για τη Βουλιαγμένη 0-0 με τον Μάνθο Βουλγαράκη στο 5',00' του 1ου Οκταλέπτου

Γκολ για τον Ολυμπιακό που ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Κολόμβο 4',27'' πριν το τέλος του 1ου οκταλέπτου

Γκολ για τη Βουλιαγμένη που παίρνει και πάλι προβάδισμα στο σκορ με 2-1, έχοντας ως σκόρερ τον Καρούτσο στο 3'15'' του 1ου δεκαλέπτου

Γκολ για τη Βουλιαγμένη και 1-3, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Γούνα.

Η Βουλιαγμένη αρχίζει να ξεφεύγει στο σκορ. 1-4 με σκόρερ τον Τίγκα 31'' ΄πριν το τέλος του 1ου οκταλέπτου

Η Βουλιαγμένη έχει επιβάλει πλήρως τον ρυθμό της στο 1ο οκτάλεπτο και προηγείται με 4-1 του Ολυμπιακού!

Ο Γιάννης Φουντούλης του Ολυμπιακού, μειώνει με το ξεκίνημα του 2ου οκταλέποτου σε 2-4.

Γκολ για την Καρούντζο και τη Βουλιαγμένη που προηγείται με 5-2 στο 4',52'' πριν το φινάλε του ημιχρόνου

Ο αρχηγός Τάσος Σχίζας δίνει ανάσα στον Ολυμπιακό που μειώνει σε 3-5 στο 3',35'' πριν το τέλος του 2ου οκταλέπτου

Γκολ για την Βουλιαγμένη με τον Κατσαούνη που παίρνει και πάλι προβάδισμα τριών γκολ και προηγείται με 3-6

Ο Βαγγέλης Δελακάς μειώνει για τον Ολυμπιακό σε 4-6 στα 2'46'' του 2ου οκταλέπτου

Η Βουλιαγμένη συνεχίζει να εντυπωσιάζει και με τον Κατσαούνη 15 δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του 2ου οκταλέπτου, κάνει το σκορ 4-7.

Λήξη Ημιχρόνου

Ο Ολυμπιακός μειώνει σε 5-7 με τον Μπλάνη απομένουν 4',26'' πριν το τέλος του 3ου οκτάλεπτου

Η Βουλιαγμένη έχει μπλοκαριστεί στο 3ο οκτάλεπτο και δεν μπορεί να σκοράρει.

Ο Ολυμπιακός φτάνει σε απόσταση βολής και μειώνει σε 6-7 με το δεύτερο γκολ του Μπλάνη

Ολοκληρώνεται το 3ο οκτάλεπτο με την Βουλιαγμένη να μην έχει καταφέρει να σκοράρει και τον Ολυμπιακό με τον Μπλάνη αιχμή του δόρατος να έχει μειώσει σε 6-7

Ο Σχίζας με το δεύτερο γκολ ισοφαρίζει σε 7-7 στα 2'.45'' πριν το φινάλε.

Θρίλερ στο Αργοστόλι. Το παιχνίδι έληξε 7-7 και θα παιχτεί παράταση δυο ημιχρόνων (τριλεπτα).

Προβάδισμα και πάλι για τη Βουλιαγμένη με 8-7 (είχε να βάλει γκολ δυο οκτάλεπτα), με σκόρερ τον Γούνα

Μεγάλη απόκρουση του τερματοφύλακα της Βουλιαγμένης Πρωτονοτάριου 1'20 πριν το φινάλε της παράτασης.

Τέλος αναμέτρησης η Βουλιαγμένη είναι στον μεγάλο τελικό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 7-8 (κ.α. 7-7)

(1-4, 3-3, 2-0, 1-0, παρ. 0-1, 0-0)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Δεληγιάννης, Δελακάς 1, Μάζης, Χατζηκυριακάκης, Φουντούλης Ι. 1, Δερβίσης, Μπλάνης 2, Κόλιανιν, Μουρίκης, Κολόμβος 1, Κατρουτζανάκης, Σχίζας 2, Φλώρος Χρ.

4/13 π/π., 1 κόντρα, 1 φουνταριστός, 1 περιφέρεια

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Τεό Λοράντος): Τσαλκάνης, Μυλωνάκης, Βελώνιας, Κουρλιάφτης, Ελμισιάν, Κουλιεράκης, Αφρουδάκης Χρ., Καρούντζος 2, Κατσαούνης 2, Γούνας 2, Τίγκας 1, Βουλγαράκης 1, Πρωτονοτάριος, Βλαχόπουλος, Λουϊζίδης.