«Αγκαλιά» με τον τίτλο ο Παλληξουριακός!

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 06 Μαΐου 2017 23:11

Νίκησε στις Κεραμειές με ανατροπή τον Πάγκεφαλληνιακό με 2-1

Αγκαλιά με τον τίτλο είναι πλέον ο Παλληξουριακός, ο οποίος νίκησε τον Παγκεφαλληνιακό στις Κεραμειές με ανατροπή με σκορ 2-1.

Η ομάδα του Ληξουρίου, πλέον βρίσκεται ένα βήμα πριν την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την αυτόματη άνοδο την Γ’ Εθνική.

Ο Πάγκε, πήρε στην αρχή τα ηνία του αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί σχετικά νωρίς.

Μόλις στο 8’ ο Πάγκε ανοίγει το σκορ με τον Ντεντλέλα, με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από την ασίστ του Τούρλα.

Όμως, ο Παλληξουριακός, κατάφερε στην επανάληψη να πετύχει την μεγάλη ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά.

Στο 73’ και το 75’ ο Παλληξουριακός θα καταφέρει να πετύχει την ανατροπή, πρώτα με τον Λυκούδη που σε απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακριά που ξεγέλασε τον τερματοφύλακα του Πάγκε και τον Πολλάκη με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και να πάρε την σπουδαία νίκη που τον φέρνει αγκαλιά με τον τίτλο.

Πλέον ο Παλληξουριακός, στις επόμενες τρεις αγωνιστικές των πλέι οφ, θέλει μία νίκη ακόμα ή στραβοπάτημα του Πάγκε για να πανηγυρίσει και μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τα Διλινάτα στον Άγιο Αντώνιο.