galiatsatos3

Γεμάτο Σαββατοκύριακο σε αγωνιστικά τμήματα και υποδομές του ΑΣΚ (εικόνες)

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2017 14:57

Γεμάτο Σαββατοκύριακο σε αγωνιστικά τμήματα και υποδομές του ΑΣΚ (εικόνες)

Αγώνες σε Ανδρες, Εφήβους και στο 4ο Αναπτυξιακό Εσωτερικό Πρωτάθλημα 

Ένα Γεμάτο Σαββατοκύριακο σε αγωνιστικά τμήματα και υποδομές του ΑΣΚ.

Ανδρικό Τμήμα του Αθλητικού Συλλόγου Κεφαλονιά

Οι πολλές απουσίες από τους τραυματισμούς και η αγωνιστική απραξία των τελευταίων 15 ημερών, στοίχησαν στον ΑΣΚ, ο οποίος γνώρισε την ήττα στην Πάτρα από την Απολλωνιάδα με 66-49.

Η ομάδα μας που αγωνίστηκε χωρίς τους τραυματίες Μπαχό, Θεοδωράτο και Καβαλλιεράτο, είχε ως πρώτο σκόρερ τον Κώστα Ακτύπη, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 20 πόντους,

Διαιτητές: Kρεσταινιτης- Ελ Ανυ
Δεκάλεπτα: 23 -14, 44 - 26, 53 - 40, 66 - 49

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ (Μπερδεσης): Αζαριας 10 (1),Παπανδρεοπουλος 2,Μπαζινας 15 (3),Παπαφωτιου 5 (1),Τριπολιδης 2, Ντινος 5 (1),Κασπιρης 13 (3), Σακελαριου 3 (1), Μπαιρακταρης 8, Κυριαζης 3

ΑΣΚ (Φίλιππος Ροδόπουλος): Βλασοπουλος, Χρηστατος, Μουικης, Τραυλός, Λιακος 14 (1),Γιαννατος 4, Ακτυπης 20 (1), Καραπετσας 5 (1), Βαλλιανατος 6.

Εφηβικό Τμήμα

Οι Έφηβοι του Αθλητικού Συλλόγου Κεφαλονιά, γνώρισαν την ήττα στο Αργοστόλι, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Final 6 κόντρα στους Νέους Εσπερος ΑΟΠΑ.

Η πολύ ποιοτική ομάδα της Πάτρας, επέβαλε τον ρυθμό της και έφτασε στην νίκη.

Αυτό που μας εντυπωσίασε, πάντως, ήταν η δυνατή εξέδρα που δημιουργήθηκε στο γήπεδο, με τους φίλους του ΑΣΚ να δίνουν πραγματικά μία όμορφη μάχη στην εξέδρα και να κλέβουν την παράσταση με την ένθερμη συμπαράστασή τους προς την ομάδα του ΑΣΚ.

ΑΣΚ – ΝΕΟΙ ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 40-63

Διατητές: Ελ Ανυ- Λάμπος
Δεκάλεπτα: 7-21, 20-37, 25-49,40-63

ΑΣΚ (Μανώλης Δούλιας): Ρουχωτάς, Γκαβός 7 (1), Χριστοφοράτος, Γιαννάτος 8 (1), Καββαδίας, Ντεράι 2, Παυλάτος, Χατζής 2, Μουίκης Γιάννης 12 (1), Μανίκας, Τραυλός 9.

ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Τουρνουά Μπάσκετ

Το 4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Τουρνουά Μπάσκετ του ΑΣΚ και για τα τμήματα Παίδων-παμπαίδων, ξεκίνησε σήμερα το πρωί Κυριακής 12/2/2017, στο κλειστό γήπεδο «Αντ.Τρίτσης».

Παρακάτω τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας

ΠΑΙΔΕΣ – ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

1ος αγώνας (11:00 π.μ.)

GOLDEN STATE WARRIORS – CLEVELAND CAVALIERS 29-20
Διαιτητής: Μάκης Μαρκάτος
GOLDEN STATE WARRIORS (Παπαδάτος): Βουργίδης Βασ., Βουργίδης Διον. 7, Σταθάτος Βαγγ. 10, Στρατιώτης Λευτ., Γαλιατσάτος Γερ., Χριστοφοράτος Άγγ. 4, Αναγνωστάκης Βας. 4, Ματράγκος Νικ. Τσιμπούκης Χάρ. 2, Τσιμπούκης Βας., Μανίκας Γερ. 2, Καραβιώτης Στ.

CLEVELAND CAVALIERS (Βουργίδης): Ρουχωτάς Γερ., Γκαβός Γ. 2, Νασόπουλος Σπ., Καγκάδης Γιώρ., Αλεξανδράτος Σπ. 2, Σφαέλος Βασ., Κωνσταντάτος Παν. 10, Καλογηράτος Αναστ., Βεζυργιαννόπουλος Πέτ. 6, Σταματελάτος Κων., Δρακονταειδής Γιώρ., Μπαλτσαβιάς Γερ., Κιριάι Χρ.

2ος αγώνας (12:00 μ)

HOUSTON ROCKETS – MILWAUKEE BUCKS 50-37
Διαιτητής: Μάκης Μαρκάτος

HOUSTON ROCKETS (Boυργίδης): Κουράκος Μιλτ. 21 (2 τρ.) Μπαλτσαβιάς Σπ. 11 (1 τρ), Πίρα Ερρ., Πολλάτος Παν. 10, Γιαλούμης Άρ., Χαρατσάρης Κων. 4, Βαλλιανάτος, Κων. Ηλιοπούλου Ειρ. 2, Μουρελάτος Παν., Αικατερίνης Γ., Γκορίνης Κων. Δημάτος Νικ.
MILWAUKEE BUCKS (Παπαδάτος): Λιναρδάτος Βαγγ. 8, Μανίκας Θεοτ. 12, Τζουγανάτος Γιώρ. 6, Πεφάνης Μιχ., Σταμούλης Αν., Κουτροκόης Σπ. 2, Καπατσώρης Παν. 2, Ρουμπάτης Γ. 2, Λευκαδίτης Γερ., Μπρεκίρι Γκ., Γερολυμάτος Λεων., Φραγκισκάτος Διον. 5, Ποταμιάνος Ανδ., Καββαδίας Λύσ.

Γραμματεία: Γιώργος Κουράκος – Μελίνα Κουράκου - Λίνα Πολλάκη Γιώργος Γιαννάτος

Η επόμενη αγωνιστική του τουρνουά παίδων – παμπαίδων θα συνεχιστεί την ερχόμενη Τετάρτη 15/2/2017, το απόγευμα και ώρα από 19:00 μ.μ. έως 21:00 μ.μ.

Κορίτσια

Τμήμα Κορασίδες - Παγκορασίδων

Λύκοι (Κόκκινο) – Golden Team (κίτρινο) 26-27

Λύκοι (Κόκκινο): Αλεξανδράτου Ν. 10, Κύριο 4, Βαλλιανάτου 10, Μπάλδου, Μπάμπη, Μενεγάτου, Χριστοπούλου, Λασκαράτου, Ποδηματά, Γκαγκάδη, Κουρούκλη, Αρβανιτίδη, Γασπαράτου2.
Προπονήτρια: Λίνα Πολλάκη

Golden Team (κίτρινο): Ηλιοπούλου 6, Αλεξανδράτου Χρ. 1, Κωνσταντάτου, Τσαμοπούλου, Παπά 4, Μινέτου, Βαλεντή 6, Σταματελάτου Αλ., Αργυρού 8, Λασκαράτου Ερ., Πλάκου, Αλεξανδράτου Σοφ. 2.
Προπονήτρια: Ράνια Πολλάκη

BiG Ballers (Πορτοκαλί) – Shining Stars (Πράσινο) 29-19

BiG Ballers (Πορτοκαλί): Λουλάι 4, Σπυρατου Νεφ., Τάτα Πετρ. 4, Μανδηλάρη 2, Καραγιάννη, Σπυράτου Κ. 2, Καραβιώτη 10, Μπάλλα, Χριστοφοράτου, Παρίση, Ροδοθεάτου, Κουρούκλη 2, Μάρκου Τζεσ.
Προπονήτρια: Ράνια Πολλάκη

Shining Stars (Πράσινο): Θουέιτσ, Τάτα Αν.10, Μερκάι 2, Μαλιαγρού, Θεοδωράτου, Σιμάτου, Σταματελάτου 2, Μάρκου Τζουλ., Μιχαλάτου, Θεοδώρου, Σιούτη, Βεζιριαννοπούλου.
Προπονήτρια: Λίνα Πολλάκη

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΚΟΝΕΣ 

ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 

4ο ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΣΚ 

ΠΑΙΔΕΣ - ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 


Ετικέτες:

Φόρτωση…

Φόρτωση…