galiatsatos3

Τα αποτελέσματα στους Θερινούς Αγώνες Κολύμβησης που συμμετείχε ο ΝΟΑ στην Πάτρα

Δημοσιεύτηκε: Τετάρτη, 10 Ιουνίου 2015 19:30

Τα αποτελέσματα στους Θερινούς Αγώνες Κολύμβησης που συμμετείχε ο ΝΟΑ στην Πάτρα

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου σας κάνει γνωστό ότι η ομάδα προαγωνιστικής και αγωνιστικής κολύμβησης του Ομίλου μας συμμετείχε στους Θερινούς Αγώνες Κολύμβησης 9-10-11-12 ετών και στην Ημερίδα Ορίων που πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα 5-7/06/2015.Συμμετείχαν συνολικά τριακόσιοι πενήντα αθλητές από 15 σωματεία της Πελοποννήσου και Ιονίων Νήσων.


Η αποστολή μας συμμετείχε με 19 αθλητές – τριες καθώς και η αθλήτρια Δεληκωστοπούλου Γεωργία η αποία αγωνίστηκε με τον Παναθηναϊκό Α.Ο. όπου ανήκει και ο Καραντώνης Αντώνης με τον Α.Ν.Ο.Αργυρούπολης.

Οι αθλητές μας απέδειξαν πολύ καλή δύναμη και προσπάθεια με ικανοποιητικές επιδόσεις , παρ' όλες τις αντίξοες συνθήκες που περάσαμε κατά τους χειμερινούς μήνες λόγω πισίνας , καταφέραμε με την προπονήτριά τους κα Αλεξία Μωραϊτου, μεγάλες διακρίσεις που μας δίνουν ελπίδες για ένα καλύτερο αύριο στην πορεία του ναυταθλητισμού, κατακτώντας 7 πρώτες θέσεις , 12 δεύτερες και 12 τρίτες θέσεις.

Τα αποτελέσματα έχουν ως παρακάτω:

ΑΓΟΡΙΑ 9 ετών

Μαρτσέλος Γεράσιμος 2η θέση 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 35,73
2η θέση 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 45,19

ΑΓΟΡΙΑ 10 ετών

Μιχαλάτος Παναγιώτης 1η θέση 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 35,04
2η θέση 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 38,75
4Χ50μ. Μικτή ομαδική 2η θέση με χρόνο 3,08,28
4Χ50μ. Ελεύθερο 2η θέση με χρόνο 2,41,05

Ποταμιάνος Γιώργος 4Χ50μ. Μικτή ομαδική 2η θέση με χρόνο 3,08,28
3η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 41,91
4η θέση 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,32,21
4Χ50μ. Ελεύθερο 2η θέση με χρόνο 2,41,05

Μαραβέγιας Παναγιώτης 4η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 45,47
5η θέση 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,37,22
4Χ50μ. Μικτή ομαδική 2η θέση με χρόνο 3,08,28
4Χ50μ. Ελεύθερο 2η θέση με χρόνο 2,41,05

Σπανός Τζαννέτος Ιωάννης 4Χ50μ. Μικτή ομαδική 2η θέση με χρόνο 3,08,28
4Χ50μ. Ελεύθερο 2η θέση με χρόνο 2,41,05
5η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 50,65
9η θέση 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 48,19

ΑΓΟΡΙΑ 11 ετών

Ντεάκονου Αλέξανδρος 1η θέση 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,30,64
3η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 42,49
3η θέση 200μ. ύπτιο με χρόνο 3,17,41

Παπαγιάννη Νίνο 1η θέση 200μ. μικτή ατομική με χρόνο 3,15,12
3η θέση 200μ. πρόσθιο με χρόνο 3,32,47
3η θέση 50μ. Πρόσθιο με χρόνο 45,57

ΑΓΟΡΙΑ 12 ετών

Ποταμιάνος Ανδρέας 1η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 34,45
1η θέση 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,13,95
1η θέση 200μ. ύπτιο με χρόνο 2,40,16
4Χ100μ. Ελεύθερο 2η θέση με χρόνο 5,14,02
4Χ100μ. Μικτή ομαδική 2η θέση με χρόνο 5,36,58

Μαραβέγιας Γεράσιμος 2η θέση 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 33,81
2η θέση 100μ. Πεταλούδα με χρόνο 1,15,84
3η θέση 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 1,12,15
4Χ100μ. Ελεύθερο 2η θέση με χρόνο 5,14,02
4Χ100μ. Μικτή ομαδική 2η θέση με χρόνο 5,36,58

Καρόγλας Ευάγγελος 2η θέση 200μ. μικτή ατομική με χρόνο 3,21,07
5η θέση 200μ. πρόσθιο με χρόνο 3,46,30
6η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 41,41
4Χ100μ. Ελεύθερο 2η θέση με χρόνο 5,14,02
4Χ100μ. Μικτή ομαδική 2η θέση με χρόνο 5,36,58

Κορίτσια 11 ετών

Καλλιγά Ηρώ 2η θέση 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,28,35
3η θέση 200μ. ύπτιο με χρόνο 3,10,49
4η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 40,46

Γκέτσι Ειρήνη 10η θέση 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 44,08
14η θέση με χρόνο 51,93

Κορίτσια 12 ετών

Κωστοπούλου Γεωργία 1η θέση 100μ. Πεταλούδα με χρόνο 1,29,63
3η θέση 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 39,93
4η θέση 200μ. μικτή ατομική μεχρόνο 3,18,14
4Χ100μ. Ελεύθερο 3η θέση με χρόνο 5,57,20
4Χ100μ. Μικτή ομαδική 3η θέση με χρόνο 6,37,37

Κουμαριώτη Μάγια 2η θέση 100μ. Πεταλούδα με χρόνο 1,34,94
3η θέση 200μ. μικτή ατομική με σρόνο 3,15,42
4η θέση 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 45,19
4Χ100μ. Ελεύθερο 3η θέση με χρόνο 5,57,20
4Χ100μ. Μικτή ομαδική 3η θέση με χρόνο 6,37,37

Ματζαράκη Ελένη 3η θέση 50μ. Πρόσθιο με χρόνο 48,39
4η θέση 200μ. πρόσθιο με χρόνο 3,40,67
5η θέση 100μ. Πρόσθιο με χρόνο 1,47,59
4Χ100μ. Ελεύθερο Κορίτσια 3η θέση με χρόνο 5,57,20
4Χ100μ. Μικτή ομαδική 3η θέση με χρόνο 6,37,37

Αλυσανδράτου Ελπίδα 4Χ100μ. Ελεύθερο 3η θέση με χρόνο 5,57,20
7η θέση 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 38,95

Κοσμάτου Αγγελική 4Χ100μ. Μικτή ομαδική 3η θέση με χρόνο 6,37,37
5η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 46,47
9η θέση 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 43, 86

Κορίτσια Παγκορασίδων Β

Καλλιβωκά Αλίκη 2η θέση 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,24,50

Κορίτσια Παγκορασίδων Α
Καλλιβωκά Αλίκη 3η θέση 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 32,30 και όριο συμμετοχής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Γυναικών

Μαραβέγια Τζεραλένα 1η θέση 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,17,95
1η θέση 50μ. Ύπτιο με χρόνο 35,42
1η θέση 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 34,11

Τα αποτέλεσματα που έφεραν οι:

Δεληκωστοπούλου Γεωργία με τον Π.Α.Ο. Α.Ο. είναι:

1η θέση 50μ. Ελεύθερο Κατηγορία Νεανίδων με χρόνο 31,25
1η θέση 50μ. Ύπτιο Κατηγορία Νεανίδων με χρόνο 34,66 όριο συμμετοχής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
1η θέση 100μ. Ύπτιο Κατηγορία Νεανίδων με χρόνο 1,18,38

Καραντώνη Αντώνης ( Αγόρια 12 ετ.) με τον Α.Ν.Ο.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ είναι:
4η θέση 100μ. Πρόσθιο με χρόνο 1,37,99
5η θέση 50μ. Πρόσθιο με χρόνο 43,55
7η θέση 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 33,76

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά , στους γονείς τους στην προπονήτριά τους κα Αλεξία Μωραϊτου και ευχόμαστε συνέχιση των προσπαθειών τους.

Απο το Δ.Σ. του Ν.Ο.Α.



Φόρτωση…

Φόρτωση…