Α’ ΕΠΣΚΙ: «Ξέσπασε» με εφτάρα ο Παλληξουριακός!

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 14 Δεκεμβρίου 2014 21:21

Με το δεξί ξεκίνησε ο νέος προπονητής του Παλληξουριακού Παναγής Μαρκέτος, καθώς στο ντεμπούτο του οι γηπεδούχοι συνέτριψαν με 7-0 την ομάδα των Πρόννων στο γήπεδο του Αγίου Αντωνίου. Ρεπορτάζ: Μάκης Μοσχόπουλος

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19΄με τον Σπ Μαρκάτο και στο 22¨ο Λούλουδας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, στο 30΄ο Τοζάι έκανε το 3-0 και ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Σπ Μαρκάτος με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 4-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παλληξουριακός που σαφώς ήταν καλύτερος από τον αντίπαλο του συνέχισε να κυνηγά το γκολ και στο 68΄ ο Σπ Μαρκάτος σημείωσε το τρίτο προσωπικό του τέρμα ανεβάζοντας το δείχτη του σκορ στο 5-0. Στο 85΄ ήταν η σειρά του Ηλία Αντωνάτου από κοντά να κάνει το 6-0, και το 7-0 ήρθε από τον Ν Μαυροειδή στο 88΄.

Παλληξουριακός ( Π Μαρκέτος) Μαρκέτος, Αντωνάτος Κ, Μαυροειδής, Αδηλίνης, Λούλουδας, Μαρκάτος Σωκ, Μαρκάτος Σπ, Γαλανός (66΄Μαλλιώρης), Αντωνάτος Η, Τοζάι (58΄Παπαδάτος), Ζάβαλης (Μπούρας).

ΑΟ Πρόννοι ( Κουρκουμέλης Γ ) Μασαλής, Κόρκος, Παππάς, Μαγουλάς, Μπεσλίκας, Κουρκουμέλης, Αλεξίου (53΄Μαράτος), Τζανίνος Κ, Ιντζές, Τραυλός, Τζανίνος Δ.

DSC 0760DSC 0762DSC 0767DSC 0768DSC 0770DSC 0783DSC 0785DSC 0787DSC 0788DSC 0790DSC 0798DSC 0804DSC 0807DSC 0816