Καθαρά και δίκαια η Σάμη, 0-2 τα Ομαλά στο ΔΑΚ (φωτορεπορτάζ - αποτελέσματα)

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2013 22:22

Καθαρά και δίκαια η Σάμη νίκησε με 2-0 τα Ομαλά στο ΔΑΚ Αργοστολίου και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας ΕΠΣΚΙ.Το παιχνίδι ήταν σε γενικές γραμμές κακό με λίγες έως ελάχιστες καλές φάσεις στις δύο εστίες. Τελικά η Σάμη κατάφερε να επιβάλει τον ρυθμό της και πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο να πάρει την δίκαιη νίκη. Το πρώτο γκολ για την ομάδα του Θοδωρή Βουκελάτου σημείωσε στο 35ο λεπτό ο Ζησιμάτος, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε άριστα την στιγμιαία αδράνεια της άμυνας των Ομαλών μετά το κόρνερ του Αρ. Αμούργη και με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1. Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής

Στην επανάληψη η Σάμη πάταγε καλύτερα στην αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να φτάσει στο δεύτερο γκολ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή με σκόρερ τον Παντελή Περιβολάρη στο 60'.

Διαιτητής: Ελ. Μενεγάτος
Επόπτες: Βασιλόπουλος και Σπυράτος

ΟΜΑΛΑ:(Διον. Λιονάτος), Κουνάδης, Αμπντουλ Αλ Γκαζάρ, Τσακαρισιάνος Χρ., Φιοράτος (65' Γαλιατσάτος), Παγουλάτος, Φραγκιάς (56' Τσακαρισιάνος Σπ.), Μπελτσώνιας, Καπετάνιος, Ντόκο, Γεωργόπουλος, Ταβιανάτος (27' Μπάρκουλας).
ΣΑΜΗ:(Θ. Βουκελάτος), Καλλιβωκάς Δημ., Τουλάτος (82' Νικολοβιένης), Ζησιμάτος (72' Μηλιαρέσης), Βιτωράτος Κ., Καππάτος, Μωραίτης, Αμούργης Αρ., Μινέτος, Αμούργης Γ., Περιβολάρης (89' Σκιαδαρέσης), Αλυσανδράτος.

ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1. ΑΟ ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ - ΑΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ Δ.Α.Κ. ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ Κυριακή 13/10/13 15:00 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΜΕΝΕΓΑΤΟΣ Ε., ΜΑΤΙΑΤΟΣ Δ.
2. ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ - ΑΟ ΦΩΚΑΤΑ ΔΗΜ. ΚΕΡΑΜΕΙΩΝ Κυριακή 13/10/13 15:00 ΚΟΜΗΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΑΒΑΖΑΡΟΣ Χ., ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ Β.