Α' ΕΠΣΚΙ: Εύκολα η Σάμη 4-1 τον Πυλαριακό

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 17 Δεκεμβρίου 2023 10:22

Τρεις μόλις ημέρες μετά τον μεταξύ τους αγώνα για την προημιτελική φάση του κυπέλλου, Πυλαριακός και Σάμη βρέθηκαν εκ νέου αντίπαλοι, αυτή τη φορά για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στον αγώνα που ολοκληρώθηκε στα Μακρυώτικα, οι κυανόλευκοι ήταν και πάλι εμφανώς καλύτεροι των γηπεδούχων και επικράτησαν εύκολα και δίκαια με το εμφατικό 4-1, πλησιάζοντας ακόμη περισσότερο τον στόχο της εισόδου στα play offs.

Τα τέρματα για το συγκρότημα του Σπύρου Παππαδάτου σημείωσαν ο Ε. Κλαουδάτος στο 42ο, στο 55ο και στο 60ο λεπτό και ο Δ. Δελαπόρτας στο 84ο. Μάλιστα στο 80ο λεπτό η Σάμη έχασε πέναλτι, καθώς ο P. Rexha αστόχησε από τα 11 βήματα.

Οι γηπεδούχοι, που στο 63ο λεπτό είχαν μειώσει το σκορ με τέρμα του Α. Γιαννάτου, ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες καθώς αποβλήθηκαν με δεύτερες κίτρινες κάρτες ο Ε. Γονατάς στο 55ο λεπτό και ο Π. Σταμούλης στο 78ο λεπτό.

Ήταν ασφαλώς μία σπουδαία νίκη για την ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας, τόσο από βαθμολογικής όσο και ψυχολογικής απόψεως, που επιβεβαιώνει την πεποίθηση όλων μας ότι φέτος στη Σάμη γίνεται εξαιρετική δουλειά που αρχίζει να αποδίδει αποτελέσματα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κύριος Ν. Αντωνιάδης με βοηθούς του τους κυρίους Χ. Τοτάκη και Π. Μπαζάρογλου.

Το Σάβατο το πρωί στον Άγιο Αντώνιο, ο Παλληξουριακός συνέτριψε με 9-0 την Πρόοδο Ιθάκης, ενώ ο Εύγερος επικράτησε στο ΔΑΚ Αργοστολίου του Οδυσσέα Ιθάκης με 1-0, ενώ το πρόγραμμα της αγωνιστικής ολοκληρώνεται σήμερα, με τις αναμετρήσεις Πρόννοι – Διλινάτα και ΠΑΟ Κεφαλονιάς – Εικοσιμία.

Πηγή: poulatakefalonias.gr

received 695201096036645 1920x1440received 1083484122843806 1920x1440received 3541447686080084 1920x1440received 3611182609125485 1920x1440