A' ΕΠΣΚΙ: Επιστροφή στις νίκες για τη Σάμη - Χέρι χέρι στην κορυφή Παλληξουριακός και Πυλαριακός

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 03 Δεκεμβρίου 2023 18:56

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση για το τοπικό μας ποδόσφαιρο, η Σάμη επέστρεψε στις νίκες καθώς επιβλήθηκε της Προόδου Ιθάκης με 4-2 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣΚΙ.

Το συγκρότημα του Σπύρου Παππαδάτου προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Γ. Καρασαββίδη, με τους Ιθακήσιους να ισοφαρίζουν στο 56ο λεπτό με τον Γ. Τζάγκα. Δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Γ. Καρασαββίδης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν και πάλι στο 87ο λεπτό με τον Β. Ηλιόπουλο.

Αμέσως μετά τη σέντρα ο Α. Φιλιππάτος λύτρωσε τη Σάμη, με τον Γ. Καρασαββίδη στο 93ο λεπτό να σημειώνει το τρίτο προσωπικό του τέρμα κλειδώνοντας ταυτόχρονα τη νίκη για τους γηπεδούχους.

Μετά τα σημερινά αποτελέσματα, η Σάμη ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί στον Καραβόμυλο τον φορμαρισμένο Οδυσσέα Ιθάκης.