Επιτυχίες από την Γ.Ε. Κεφαλληνίας στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων – Κορασίδων της Πάτρας (photos)

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 16 Απριλίου 2013 10:20

Επιτυχίες από την Γ.Ε. Κεφαλληνίας στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων – Κορασίδων της Πάτρας (photos)

Με αρκετές επιτυχίες επέστρεψε η Γ.Ε. Κεφαλληνίας από το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων - Κορασίδων που πραγματοποιήθηκε στο Παμπελοποννησιακό Εθνικό Στάδιο Πάτρας την Κυριακή 14/4. Η ομάδα μας συμμετείχε με 16 αθλητές και αθλήτριες. Κατέκτησε την 5η θέση στην κατάταξη των Παίδων και την 9η στην αντίστοιχη των Κορασίδων ανάμεσα σε 22 σωματεία από Αχαΐα, Ηλεία, Ζάκυνθο, Λευκάδα και Αιτωλοακαρνανία Συγκεκριμένα πρώτες θέσεις κατέκτησαν ο Καγκαράς Σωτήρης στο τριπλούν με επίδοση 13,13 και η Κωστοπούλου Τζοάννα στη δισκοβολία με 29,66.Η ίδια αθλήτρια Κωστοπούλου Τζοάννα βγήκε 2η στη σφαίρα με 10,94.Στο τριπλούν 2η θέση πήρε ο Δεστούνης Παναγιώτης με 11,56. Σπουδαία εμφάνιση και από τους άλτες στο ύψος με τους Γεράσιμο Μουίκη και Κώστα Τσάκο να μοιράζονται τη 2η θέση με 1,70 και τον Ντόμινικ Ντίηλ να έρχεται 3ος με την ίδια επίδοση.

Στα σπριντ ξεχώρισε η ομάδα της σκυταλοδρομίας 4Χ100μ. των αγοριών που τερμάτισε στη 2η θέση, ενώ η αντίστοιχη ομάδα των κοριτσιών ήρθε 3η.
Ακόμη είχαμε 3η θέση για τον Κώστα Τσάκο στα 200μ με επίδοση 23,99 ενώ η αδελφή του Διονυσία Τσάκου ήρθε 4η στα 200μ. κοριτσιών με 27,97.
Δεύτερη θέση για τον Διαμαντάτο Ευθύμη στα 110μ εμπόδια.
Τέταρτη με ατομικό ρεκόρ 1,46 στο ύψος ήρθε η Ιουλία Πετεινάτου.

Τους αγώνες τίμησε με την παρουσία του ο Περιφερειάρχης κ. Κουρής Σωτήρης, πρόεδρος της Γ.Ε. Κεφαλληνίας. Απονομές έκαναν και ο γενικός γραμματέας της Γ.Ε.Κ. κ. Αγγελόπουλος Νίκος καθώς και ο κ. Θανάσης Μουίκης.

Επόμενοι αγώνες για την ομάδα μας είναι στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων στην Πάτρα την Κυριακή 28 Απριλίου.
Επίσης την Τετάρτη 17 Απριλίου θα εκπροσωπήσουν την Κεφαλονιά στην 2η φάση Σχολικών Λυκείων στην Πάτρα οι Καγκαράς Σωτήρης στο τριπλούν και Μπελτσώνιας Σταύρος στα 100μ.

Αναλυτικά οι επιτυχίες της Γ.Ε.Κ. στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Παίδων - Κορασίδων 14/4/2013:

200μ Παίδων

1

ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

97

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ

23.62

2

ΞΥΛΟΚΟΤΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

96

ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

23.92

3

ΤΣΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

96

ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

23.99

110μ Εμπ Παίδων

1

ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

96

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ

14.74

2

ΔΙΑΜΑΝΤΑΤΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

97

ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

18.93

 

4Χ100μ. Παίδων

1.     ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ                    45.23

2.     ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ               48.89

3.    ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ ΑΙΓΙΟΥ        49.21

 

Άλμα σε Ύψος Παίδων

1

ΑΓΓΕΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

97

ΟΦΚΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

1.74

2

*ΤΣΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

96

ΓΕ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ

1.70

2

 

 

*ΜΟΥΙΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

98

ΓΕ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ

1.70

3

*ΝΤΙΗΛ ΝΤΟΜΙΝΙΚ

98

ΓΕ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ

1.70

 

Άλμα Τριπλούν Παίδων

1

*ΚΑΓΚΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

96

ΓΕ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ

13.13

2

*ΔΕΣΤΟΥΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

96

ΓΕ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ

11.56

3

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

99

ΟΦΚΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

11.05

 

Σφαιροβολία Παίδων

1

ΑΓΑΛΙΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

96

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

16.74

2

ΚΑΜΖΕΛΑΣ ΝΙΚΟΣ

96

ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80

15.86

3

ΘΑΝΑΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

97

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

13.90

4

ΚΑΡΥΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

97

ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

13.16

5

*ΜΙΝΕΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

96

ΓΕ ΚΕΦΑΛΗΝΙΑΣ

11.60

200μ Κορασίδων

1

ΜΟΥΡΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

98

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

25.61

2

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

96

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ

26.88

3

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

96

ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

27.07

4

*ΤΣΑΚΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ

97

ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

27.97

5

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΣΙΛΒΙΑ

97

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

28.11

6

ΛΑΜΠΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

97

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

28.29

7

ΑΓΓΕΛΗ ΜΑΡΙΑ

97

ΑΟΑ Ο ΚΟΝΔΩΡ

28.48

8

*ΣΑΡΙΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

98

ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

28.86

100μ Εμπόδια Κορασίδων

1

ΓΙΑΧΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ

96

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ

15.18

2

ΠΕΛΕΚΟΥΔΑ ΑΝΔΡΕΑΝΝΑ

96

ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ

16.34

3

ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΜΕΛΙΝΑ

97

ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ

16.99

4

ΚΑΤΣΙΚΑ ΑΝΝΑ - ΜΑΡΙΑ

97

ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ

17.18

5

ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

97

ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ

17.35

6

*ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΑ

96

ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

18.40

4Χ100μ. Κορασίδων

1.     ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ            50.90

2.      ΚΟΡΟΙΒΟΣ                   54.62

3.     ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ       56.58

 

Άλμα σε Ύψος Κορασίδων

1

ΝΤΟΥΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

96

ΠΑΤΡΑΪΚΗ ΕΣ

1.64

2

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΡΟΥΜΠΙΝΗ

96

ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ

1.58

3

ΝΤΟΥΣΗ ΕΛΕΝΗ

97

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

1.52

4

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΕΤΗ

98

ΑΟ ΠΕΛΟΨ

1.46

4

*ΠΕΤΕΙΝΑΤΟΥ ΙΟΥΛΙΑ

98

ΓΕ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ

1.46

 

Σφαιροβολία Κορασίδων

1

ΜΠΑΣΑ ΤΣΕΛΕΣΤΑ

98

ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ

11.18

2

*ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΤΖΟΑΝΝΑ

96

ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

10.94

3

ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΑΚΡΙΒΗ

97

ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

10.46

 

Δισκοβολία Κορασίδων

1

*ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΤΖΟΑΝΑ

96

ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

29.66

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

 

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ

75

 

 

ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ

63

 

 

ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80

48

 

 

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

39

 

 

*ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

33

 

 

ΑΟ ΠΕΛΟΨ

27

 

 

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

26

 

 

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

21

 

 

ΓΕ ΠΑΛΑΙΡΟΥ

16

 

 

ΓΣ ΑΙΟΛΟΣ

15

 

 

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

14

 

 

ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ

14

 

 

ΓΣ ΕΡΜΗΣ

13

 

 

ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

7

 

 

ΟΦΚΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

7

 

 

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

7

 

 

ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ

5

 

 

ΑΟ ΑΛΦΕΙΟΣ

3

 

 

ΑΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ

2

 

 

ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004

2

 

 

ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ

1

 

 

ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ

1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ

85

 

 

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

76

 

 

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

44

 

 

ΑΟΑ Ο ΚΟΝΔΩΡ

43

 

 

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

32

 

 

ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ

30

 

 

ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80

27

 

 

ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ

23

 

 

*ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

22,5

 

 

ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ

21

 

 

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

20

 

 

ΠΑΤΡΑΪΚΗ ΕΣ

17

 

 

ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

16

 

 

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

11

 

 

ΑΟ ΠΕΛΟΨ

6,5

 

 

ΑΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ

3

 

 

ΓΣ ΑΙΟΛΟΣ

3

 

 

ΓΣ ΕΡΜΗΣ

3

 

 

ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ

2

 

Παρακάττω φωτογραφίες



Φόρτωση…

Φόρτωση…