Ήττα για την Εικοσιμία στο Γύθειο με 2-1

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012 20:42

Δυο ήταν τα πρόσωπα που παρουσίασε η Εικοσιμία στο παιχνίδι στο Γύθειο κόντρα στον τοπικό Ολυμπιακό. Το κακό του πρώτου ημιχρόνου και το πολύ καλό του δευτέρου που ωστόσο δεν στάθηκε ικανό να φέρει το θετικό αποτέλεσμα, καθώς ηττήθηκε τελικά με 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Κεφαλονιάς ήταν νωθρή και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με ένα γκολ του Πλεμένου στο 11’.

Λίγο πριν εκπνεύσει το ημίχρονο (44'), ο Ολυμπιακός Γυθείου κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ τούτη τη φορά με τον Σαμπατάκο.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, όμως τα πράγματα άλλαξαν άρδην. Η Εικοσιμία μπήκε με όρεξη και διάθεση και στο 47’ ένα ο Αρντίτ Μπούσι με ένα πολύ όμορφο γκολ (σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στο «Γ» της εστίας του Ολυμπιακού), μείωσε το σκορ σε 2-1.

Μάλιστα, λίγα λεπτά αργότερα η Εικοσιμία είχε άλλη μία μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Πολλάκη, ωστόσο ο νεαρός φορ δεν τα κατάφερε.

Από την Εικοσιμία, όλοι οι παίκτες της διακρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Παναγή Στεφανάτο να ξεχωρίζει σε απόδοση.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ: Δρακάκης, Νάκος, Λιγνός, Αναγνωστάκος, Καζιάνης, Τζανετάκος, Δασκαλάκης, Πλεμμένος, Σουκούλι Μάρτιν (46’ Μπουρελάκος), Σουκούλι (81’ Μανουσόπουλος), Σαμπατάκος (90’ Εμμανουηλίδης)

ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ: Άννινος, Κουμαριώτης, Πουλάκης (80’ Μινέτος), Αλεξανδράτος, Τζωρτζάτος, Στεφανάτος Β., Γεωργόπουλος (67’ Πολάκης), Αποστολάτος (60’ Κορσιάνος Αντ.), Στεφανάτος Π., Μπούσι, Ντουκάι.