Νέες μεγάλες επιτυχίες για τους Κεφαλονίτες αθλητές Γεράσιμο Λιγνό και Μαριέττα Τοπολλάι

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 26 Ιουνίου 2016 12:05

Πανελλήνιο ρεκόρ ο Γεράσιμος Λιγνός

Νέο πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία του στο 100 μ. πρόσθιο με χρόνο 1:16:63 στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης «Καλλιπάτειρα» που διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο στο Κλειστό Κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ για τον Κεφαλονίτη αθλητή Γεράσιμο Λιγνό.

Να σημειωθεί ότι στην ίδια διοργάνωση συμμετέχει και αθλητής ο Κεφαλονίτης αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου, ο Θανάσης Κολέτσης, ο οποίος στην κατηγορία young πέτυχε δύο πανελλήνια ρεκόρ! Στα 50 μ. ύπτιο, όπου τερμάτισε πρώτος σε χρόνο 49 δευτερόλεπτα και στα 100 μ. ύπτιο με χρόνο 1:54:32.

Πρεμιέρα με δύο μετάλλια για τη Μαριέττα Τοπολλάι του Α.Γ.Σ. Επτανήσων

festival pollatou 2 1170x563

Δύο μετάλλια για την αθλήτρια του Α.Γ.Σ. Επτανήσων Μαριέττα Τοπολλάι την πρώτη ημέρα των αγώνων! Με βαθμολογία 13.100 κατέκτησε την 1η θέση στο Ελεύθερο και με βαθμολογία 12.100 κατέκτησε τη 2η θέση στο σχοινάκι, ανάμεσα σε 167 αθλήτριες! Αύριο στη 1.00μ.μ. θα αγωνιστεί στα άλλα δύο όργανα, στεφάνι και μπάλα.