Νέα επιτυχία! Πρωταθλητής Ελλάδας Κ20 ο Δημήτρης Αντωνάτος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στην Πάτρα!

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 18 Σεπτεμβρίου 2023 09:33

Ο Δημήτρης Αντωνάτος (ΓΕ Κεφαλληνίας) περίπου ενάμιση μήνα, από την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20 ολοκλήρωσε τη χρονιά με τον ιδανικό τρόπο και το χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κ20 της Πάτρας.

Ο ανερχόμενος σφαιροβόλος είχε καλύτερη προσπάθεια στα 18,84 μ. και πέτυχε τον στόχο του για τη φετινή διοργάνωση

“Δεν ήταν πολύ καλός ο αγώνας μου σήμερα, ωστόσο δεν είχα κάνει κορύφωση για το συγκεκριμένο αγώνα.

Η χρονιά ήταν πολύ καλή, κατέκτησα μετάλλιο σε μια μεγάλη διοργάνωση και η αλήθεια είναι ότι αυτό ήταν κάτι που δεν το περίμενα.

Πλέον ο στόχος μου είναι το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ20 το επόμενο καλοκαίρι”.

Το ασημένιο μετάλλιο με νέο ατομικό ρεκόρ κατέκτησε ο Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γ.) με 16,66 μ. και το χάλκινο ο Νίκος Δαρβίλας (Πήγασος Αγ. Δημητρίου) με 15,57 μέτρα.

Πηγή: Segas.gr

00 inkefalonia general ad 300X250