Β’ Εθνική: Σπουδαία νίκη του ΝΕΟΛ επί του Παγκρατίου στο ντεμπούτο Καυκή στον πάγκο! (video)

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 27 Νοεμβρίου 2022 21:36

Σπουδαία νίκη του ΝΕΟΛ επί του Παγκρατίου με 78-75 στο ντεμπούτο του Παναγιώτη Καυκή στον πάγκο της ομάδας του Ληξουρίου.

Ο ΝΕΟΛ παρουσίασε μια σαφώς κ σε σχέση με τις προηγούμενες αγωνιστικές και κατάφερε να φτάσει σε μία δίκαιη επικράτηση.

Προηγήθηκε από το ξεκίνημα, 23-13 στο 9ο και έστω και αν οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισορροπήσουν το σκορ, 38-39 στο 17ο και 42-41 ημίχρονο, βρήκαν τρόπο να επιβάλουν ξανά τον ρυθμό τους. Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι ο ΝΕΟΛ ήταν ψύχραιμος στις επιθέσεις του, έπαιξε καλή άμυνα στα ατού του Παγκρατίου (περιορίζοντας τον Φάνη Κουμπούρα), πήρε προβάδισμα και πάλι με 55-52 στο 30ο και 62-54 στο 32’ και έφτασε σε μία μεγάλη νίκη!

Να σημειωθεί πως ο αγώνας ξεκίνησε στις 7.30 μ.μ. ,αντί για τη 1.30 μ.μ., καθώς λόγω της κακοκαιρίας και των προβλημάτων στις ακτοπλοϊκές συγκοινωνίες, δεν είχαν φτάσει στο νησί οι διαιτητές του αγώνα.