Οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι της Λαϊκής Συσπείρωσης σε Αργοστόλι, Ληξούρι και Σάμη

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 11 Μαΐου 2019 12:19

Οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι της Λαϊκής Συσπείρωσης σε Αργοστόλι, Ληξούρι και Σάμη

Η Λαϊκή Συσπείρωση δίνει στην δημοσιότητα το σύνολο των υποψηφίων της στους Δήμους Αργοστολίου, Ληξουρίου, Σάμης και Ιθάκης και στις τοπικές τους κοινότητες.

Οι υποψήφιοι της Λαϊκής Συσπείρωσης είναι δοκιμασμένοι αγωνιστές εργάτες, υπάλληλοι, επαγγελματίες, αγρότες, φοιτητές, συνταξιούχοι που συμμετέχουν στο εργατικό λαϊκό κίνημα. Είναι αμετακίνητοι στην πρώτη γραμμή των αγώνων του λαού! Εκεί θα βρίσκονται και την επόμενη μέρα των εκλογών!

ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

Κουρούκλης Ιωάννης του Παυλογεράσιμου Υποψήφιος Δήμαρχος

Εκλογική Περιφέρεια Αργοστολίου
1.Ανδρεόλα Ελένη του Ελευθερίου
2.Αννίνου Μερόπη του Άγγελου.
3.Αντωνάτου Κλειώ του Γεωργίου
4.Βαγγελάτος Γεράσιμος του Χρυσοστόμου.
5.Βαλεντής Ανδρέας του Σπυρίδωνα
6.Βαλεντής Γεράσιμος του Σπυρίδωνα
7.Γαρμπή Ευσταθία του Διονυσίου.
8.Γερολυμάτος Διονύσιος του Παναγή
9.Γεωργόπουλος Διονύσιος του Νικολάου Στυλιανού
10.Δαναλάτος Γεράσιμος του Γεωργίου
11.Ζιάννη Αφροδίτη του Νικολάου
12.Ιακωβάτου Ευαγγελία Μαρία του Παναγή Κωνσταντίνου
13.Κουμαριώτης Γεώργιος του Γερασίμου.
14.Ματιάτος Παναγιώτης του Νικολάου
15.Μαυροφρύδου Ελευθερία του Θεοφίλου
16.Μεμελετζόγλου Ελένη του Χαριλάου
17.Μισαηλίδου Σοφία του Σοφοκλή
18.Μπαλατής Ανδρέας του Νικολάου
19.Τζανάτος Διονύσιος του Αθανασίου
20.Τζανετάτος Γεράσιμος του Δημητρίου
21.Τσιγγίστρα Παρασκευή του Φαίδωνος
22.Τσιμάρας Νικόλαος του Γερασίμου
23.Φωής Κωνσταντίνος του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Ελειού-Πρόνων
1.Γρουζή Μαρία του Διονυσίου
2.Διαμαντάτου Ανδριάνα του Σπυρίδωνα
3.Κουλούρης Διονύσιος του Αριστοφάνη.
4.Μπατιστάτος Αριστοτέλης του Γερασίμου
5.Παντελειός Γεράσιμος του Διονυσίου
6.Παπαδάτος Γεώργιος του Νικηφόρου

Εκλογική Περιφέρεια Λειβαθούς
1.Αλιβιζάτος Διονύσιος του Παναγή
2.Αραβαντινός Αντώνιος του Γερασίμου
3.Γκισγκίνη Ειρήνη του Νικολάου
4.Γρηγορόπουλος Σταύρος του Γερασίμου
5.Καλογηράτος Γεράσιμος του Παναγή
6.Καππάτος Διονύσιος του Αντωνίου
7.Μαρκέτου Άντερες Κορίνα Μπετίνα του Πέτερ Ρούντολφ
8.Νικολάτος Ευάγγελος του Χαραλάμπους
9.Ποταμιάνου Σουλτάνα του Παναγή
10.Τσούδη Θεοχαράτου Αιμιλία του Σπυρίδωνα
11.Φραγκιάς Φανούριος του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Ομαλών
1.Γκέγκα Πρεσβεία του Νέστωρος
2.Τάντης Παύλος του Φιλίππου

Για την Τ.Κ. Αργοστολίου
1.Αλεξανδρόπουλος Παναγιώτης του Νικολάου
2.Γαλιατσάτου Καππάτου Θεολογία του Νικολάου
3.Δαναλάτου Δήμητρα του Ιωάννη
4.Δρακάτος Ιωάννης του Διονυσίου
5.Καραβίας Παναγής του Νικολάου
6.Καρόγλας Ηλίας του Ευάγγελου
7.Κομποθέκρα Καστελλοριζιώτη Σταματία του Γεωργίου
8.Λιονάτου Ρουμπίνα του Νικολάου
9.Μολφέτας Παναγής του Ευάγγελου
10.Μπουζούκα Τρανταφύλη Κασιανή του Βασίλη
11.Νικολάτου Μαρία του Αναστάσιου
12.Ρουχωτά Γεωργία του Άγγελου
13.Σπυράτος Γεώργιος του Παναγή
14.Τζανάτος Παναγιώτης του Διονύσιου
15.Τζατζάνης Βλαδίμηρος του Αλεξάνδρου

Για την Τ.Κ. Βλαχάτων Εικοσιμίας

1.Αλιβιζάτου Μαρία του Παναγή
2.Καμπίτσης Νικόλαος του Σπυρίδωνα
3.Μιχαλάτου Μαρία του Παναγή
4.Πολυζωγοπούλου Ελευθερία του Χρήστου
5.Ράπτης Κωνσταντίνος του Βασιλείου

Για την Τ.Κ. Διλινάτων.
1.Αντωνάτος Γεράσιμος του Αντωνίου
2.Βικάτου Γιαννά Αναστασία του Συμεών Ιωάννη
3.Καλαφάτης Σπυράγγελος του Γερασίμου
4.Τζανάτου Ρετσίνα Άννα του Νικολάου
5.Τζωρτζάτου Μεταξά Μαριάτου Γεωργία του Δημητρίου

Για την Τ.Κ. Καραβάδου
1.Βαγγελάτου Αγαθονίκη του Παναγή
2.Κοκκόση Ιουλία του Ελευθερίου
3.Κόντος Άγγελος του Βασιλείου
4.Μεσσολωράς Σπυρίδων του Ανδρέα Μεταξά
5.Μεταξά Αρμόδωρου Στάμω του Δημητρίου

Για την Τ.Κ. Κεραμειών

1.Αλιβιζάτος Ιωάννης του Διονυσίου
2.Καμπίτσης Σπυρίδων του Νικολάου
3.Λιάρου Σοφία του Κωνσταντίνου
4.Μπάλλα Αργυρώ του Γερασίμου
5.Πεφάνης Παναγιώτης του Ανδρέα

Για την Τ.Κ. Μεταξάτων

1.Γρηγοροπούλου Άννα του Σταύρου
2.Δημητράτου Στάμω του Παναγιώτη
3.Λασκαράτος Σπυρίδων του Γερασίμου
4.Παγουλάτου Άννα του Σπυρίδωνα
5.Φωτεινόπουλος Ανδρέας του Παναγή

Για την Τ.Κ. Μουσάτων

1.Γεωργόπουλος Ευστάθιος του Διονυσίου
2.Γεωργοπούλου Μινέτου Ελευθερία του Αναστασίου
3.Παπαδόπουλος Παύλος του Ανδρέα
4.Ποδηματά Μαίρη του Αναστασίου
5.Φραγκισκάτου Σταυρούλα του Διονυσίου

Για την Τ.Κ. Ομαλών

1.Γαλιατσάτος Νικόλαος του Κωνσταντίνου
2.Γαλιατσάτος Παναγής του Αναστασίου
3.Γαλιατσάτος Χρυσόστομος του Μιχαήλ
4.Λάμαρη Δήμητρα του Παναγή
5.Σταθάτου Φωτεινή του Οδυσσέα

 

Για την Τ.Κ. Περατάτων.

1.Γεωργάτος Νικόλαος του Γερασίμου
2.Μανώλη Αρχοντούλα του Ελευθερίου
3.Μπέλλου Μυρσίνη του Λάμπρου
4.Τζανάτος Αθανάσιος του Διονυσίου
5.Τσώλου Αγγελική του Κωνσταντίνου

Για την Τ.Κ. Πεσάδας.
1.Κουντούρη Τσάση Αικατερίνη του Χαραλάμπους
2.Ματιάτος Νικόλαος του Σπυρίδωνος
3.Μεσσολωράς Περίανδρος του Σπυρίδωνα
4.Πεντογάλου Διονυσία του Γερασίμου
5.Τζουμάνη Αλεξάνδρα του Πολυβίου

Για την Τ.Κ. Πόρου.

1.Γκιάφη Ελένη του Φωτεινού
2.Καμπίτση Σοφία του Νέστωρα
3.Κολαΐτη Σοφία του Διονυσίου Ιωάννη
4.Κωνσταντάτος Κωνσταντίνος του Λεωνίδα
5.Μακρή Δήμητρα του Παναγιώτη
6.Μεταξάς Αρμόδωρος Άγγελος του Δημητρίου
7.Τζαμαρίας Διονύσιος του Μεταξά

Για την Τ.Κ. Σβορωνάτων.

1.Καμπίτση Διονυσία του Νικολάου
2.Κολαΐτη Μπουτζαρέλου Αικατερίνη του Βασιλείου
3.Κουτσοχέρα Σοφία του Βαλσαμάκη
4.Μποφυλάτος Πέτρος του Γεωργίου
5.Σπυράτος Γεράσιμος του Διονυσίου

Για την Τ.Κ. Σκάλας.

1.Καμπίτσης Ηρακλής του Ιωάννη
2.Κουρκουμέλης Ηρακλής του Γερασίμου
3.Κρεμμύδα Ανδρεόλα Βιργινία του Ελευθερίου
4.Κρεμμύδα Ευαγγελία του Ιωάννη
5.Μαράτος Ιωάννης του Χαραλάμπους
6.Τζαννάτου Μαρία του Νικολάου

Για την Τ.Κ. Σπαρτιών.

1.Καπάτος Ευάγγελος του Πολυτίμου
2.Μεσσολωρά Κυπριώτη Ευαγγελία του Ιωάννη
3.Παγουλάτου Πηνελόπη του Νικολάου
4.Πούλιου Ουρανία του Γεωργίου
5.Τζάκης Σπυρίδων του Φλώρου

Για την Τ.Κ. Φαρακλάτων.
1.Γαλανόπουλος Διονύσιος του Αχιλλέα
2.Κουμαριώτη Χάρις του Γεωργίου
3.Κουμαριώτης Άγγελος του Παναγή
4.Παναγιώτου Μαρία του Σπυρίδωνα
5.Στρακάτος Αναστάσιος του Δημητρίου

ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΑΜΗΣ

Αθανασάτος Νικόλαος του Σπυραγγέλου Υποψήφιος Δήμαρχος

Εκλογική Περιφέρεια Ερίσου
1.Αντύπας Σπυρίδων του Αποστόλου
2.Κολαΐτης Γεράσιμος του Ανδρέα
3.Μπαρζούκα Δήμητρα του Γερασίμου
4.Ποταμιάνος Παναγής του Θεοδώρου
5.Τσελέντης Σπυρίδων του Γερασίμου
6.Χαριτάτου Νίκη του Δημητρίου
7.Χρυσάφη-Μενεγή Σταματούλα του Παναγή

Εκλογική Περιφέρεια Πυλαρέων
1.Αλεξανδράτου Ελένη του Στεφάνου
2.Αλυσανδράτος Δημήτριος του Χριστοφόρου
3.Γονατά Ελένη του Δημητρίου
4.Θεοδωράτος Σωτήριος του Ευαγγέλου
5.Κλαουδάτος Άγγελος του Σπυρίδωνος
6.Παπαλεξανδράτος Άγγελος του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Σάμης
1.Βάσος Διονύσης του Λευτέρη
2.Γκουντινάκης Αθανάσιος του Νικολάου
3.Γρηγοράτου Μαρίνα του Σπυρίδωνος
4.Καλεράντε Ευσταθία του Βικέντιου
5.Λυμπεράτου Ευτυχία του Αγγαθάγγελου
6.Μόσχος Βασίλειος του Αθανασίου
7.Παναγοπούλου Γερασιμούλα του Νικολάου
8.Παπαδάτου Κερασιά του Γερασίμου
9.Ρηγάτος Χαράλαμπος του Αντωνίου
10.Ρωμανός Νικόλαος του Γερασίμου
11.Τουλάτος Παύλος του Αριστοφάνη

Για την Τ.Κ. Αγίας Ευφημίας
1.Αθανασάτος Αριστοτέλης του Σπυράγγελου
2.Αλεξανδροπούλου Αμίτση Ανδρονίκη του Γερασίμου
3.Αλεξανδροπούλου Αφροδίτη του Παναγιώτη
4.Αλυσανδράτου Ελεάνα του Διονυσίου
5.Βρεττός Γεώργιος του Σταύρου

Για την Τ.Κ. Γριζάτων

1.Βλάχου Ζωή του Διονυσίου
2.Μιχαλάτος Γεράσιμος του Χρήστου
3.Παναγοπούλου Καλεράντε Ελένη του Βικέντιου
4.Χειμώνα Αθηνά του Κωνσταντίνου
5.Χειμώνας Κωνσταντίνος του Ανδρέα

Για την Τ.Κ. Μακρυώτικων

1.Αλυσανδράτου Δανάη του Διονυσίου
2.Αλυσανδράτου Χριστίνα του Δημητρίου
3.Γκισγκίνης Γεώργιος του Νικολάου
4.Κουγιανός Διονύσιος του Δημήτριου
5.Ματούλα Αντιγόνη του Θεοφάνη

Για την Τ.Κ. Σάμης
1.Αθανασάτος Άγγελος του Νικολάου
2.Πολυχρονάτος Γεώργιος του Παναγή
3.Ρηγάτου Τζόγια του Ηρακλή
4.Τσιμάς Ηλίας του Στεφάνου
5.Φλαμιάτου Ιωάννα του Θεοφάνη

ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ

Μαντζουράτος Δημήτριος του Χαραλάμπους Υποψήφιος Δήμαρχος

1. Αραβαντινός Ρουσέλος Παναγής του Ευαγγέλου Γερασίμου
2. Βιτωράτος Στέφανος του Παναγή
3. Γρηγορόπουλος Ευάγγελος του Θεοφάνη
4 Γρηγοροπούλου Αικατερίνη του Σταύρου
5. Γρηγοροπούλου - Φαρακλού Σεβαστή του Διονυσίου-Φωτίου
6. Δαμουλιάνος Θεόδωρος του Διονυσίου
7. Δασκαλάκη Ευτυχία του Γερασίμου
8. Δελλαπόρτας Διονύσιος του Νικολάου
9. Δερέ Αικατερίνη του Χρήστου
10. Διβάρη Ευανθία του Στυλιανού – Βασιλείου
11. Δρακονταειδής Νικόλαος του Δημητρίου και της Ασπασίας
12.Δρακονταειδής Νικόλαος του Δημητρίου και της Ελευθερίας
13. Ελευθεράτου Γερασιμούλα του Μιχαήλ
14. Ερτσος Γεώργιος του Σπυρίδωνος
15. Ζαφειράτος Νικόλαος του Ξενοφώντος
16. Καμινάρης Γεώργιος του Γερασίμου-Δημητρίου
17. Καπάτος Βασίλειος του Διονυσίου
18. Καραντινός Θεοχάρης του Αλεξάνδρου Χαραλάμπους
19. Κοζομπόλη Παναγιώτα του Νικολάου
20. Κόκκαλη Ευγενία του
21. Κοντογιαννάτος Σπυράγγελος του Πέτρου
22) Κρικώνη Ευδοξία του Βασιλείου
23) Μαρούλη – Βασιλάτου Χρυσούλα του Βασιλείου
24) Μαρούλης Σπυρίδων του Γεωργίου
25) Μοσχονά Αικατερίνη του Γεωργίου
26) Μουρελάτου Μαρία του Γερασίμου
27) Ρηγάτου Διαμαντίνα του Βασιλείου
28) Συνοδινός Βαλλιάνος Ευάγγελος του Βαλλιάνου
29) Συνοδινός Σταύρος του Χαραλάμπους
30) Σωτήρας Παναγιώτης του Σπυρίδωνος
31) Φαρακλός Γεράσιμος του Σπυρίδωνος
32) Φαρακλός Ευάγγελος του Χαραλάμπους

Για την Τ.Κ. Κατωγής

1. Αντωνέλος Ευάγγελος Σταύρος του Γερασίμου
2. Αντωνέλου Μαρία του Σταύρου
3. Ατσάρου Αναστασία του Γεωργίου
4 Βιτωράτος Αντώνιος του Παναγή
5. Δουμάνης Παναγιώτης του Σταματίου
6. Ζερβός Χαράλαμπος του Γρηγορίου
7. Ιωαννάτος Σπυρίδων του Γερασίμου
8. Κοζομπόλη Ευρώπη του Νικολάου

Για την Τ.Κ. Ληξουρίου

1. Αλιβιζάτος Γεώργιος του Περικλή
2.Δαμουλιάνου Αρτεμησία του Σπυρίδωνος
3.Δελλαπόρτα Σοφία του Κωνσταντίνου
4 Θραψανιωτάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ
5. Κυριακόπουλος Ιωάννης του Διονυσίου
6. Κωνσταντοπούλου Αγγελική του Σωτηρίου
7. Λυκούδης Χαράλαμπος του Ιωάννη
8. Μαντζουράτου Όλγα του Χαραλάμπους
9. Μαρούλης Ευάγγελος του Μιχαήλ
10.Πρεντάνος Αναστάσιος (Πάσαρας) του Παναγή
11.Φαρακλός Παναγής του Γερασίμου

Για την Τ.Κ. Χαβδάτων

1. Κατερέλου Ειρήνη του Σπύρου Άγγελου
2. Κούτσης Διονύσιος του Γερασίμου
3. Μοσχονάς Χαράλαμπος του Ευαγγέλου
4 Πάκος Νικόλαος του Εμμανουήλ
5. Ρεπούση Αιμιλία του Ιωάννη

Για τον ΔΗΜΟ ΙΘΑΚΗΣ

Μαυροκέφαλος Επαμεινώνδας του Ευαγγέλου Υποψήφιος Δήμαρχος

1. Γρίβα Βιτωράτου Αγγελική του Παναγιώτη
2.Καραντζή Σπυριδούλα του Σπυρίδωνος
3.Καραντζής Διονύσιος του Κωνσταντίνου
4.Κοντομιχάλου Γεωργία του Πέτρου
5.Λεκατσάς Δημήτριος του Κωνσταντίνου
6.Λίλας Γεώργιος του Κωνσταντίνου
7.Λυκιαρδοπούλου Αγγέλα του Ηλία
8. Μαρνέζος Ιωάννης του Εμμανουήλ
9. Μενεγάτος Σπυρίδων του Γεωργίου
10. Μετσάνι Τσομπάνι Άλμα του Μπεσνίκ
11. Μήτσουρας Ξενοφών του Ιάσονος
12. Μιχαλιτσιάνου Δευτεραίου Σοφία του Κωνσταντίνου
13. Μιχαλόπουλος Αβραάμ του Δημητρίου
14. Μολφέση Ευσταθία του Γερασίμου
15. Πατσαλιά Τριλίβα Ιωάννα του Αντωνίου
16. Πατσαλιάς Σάββας του Άγγελου
17. Περίχαρος Βασίλειος του Διονυσίου
18. Ταφλαμπάς Αλέξανδρος του Παναγή

Για την Τ.Κ. Ιθάκης

1.Γρίβας Απόστολος του Κωνσταντίνου
2.Δελλαπόρτα Θεοδοσία του Διονυσίου
3.Κοκώνης Σπυρίδων του Θεοδώρου
4.Μανιά Ιωάννα του Διονυσίου
5.Μαυροκέφαλου Δήμητρα του Επαμεινώνδα

Για την Τ.Κ. Περαχωρίου

1.Βλασσοπούλου Μαρίνα του Κωνσταντίνου
2.Γλυκιώτη Αγαθή του Αναστασίου
3.Μελιδώνης Φίλιππος του Αλεξάνδρου
4.Πατσαλιάς Γεράσιμος του Ευσταθίου
5.Χάνος Γεράσιμος του Ιωάννη

Για την Τ.Κ. Σταυρού

1.Αργυρόπουλος Λάζαρος του Αλεξάνδρου
2.Μαρνέζου Σουφλή Πανωραία του Χρήστου
3.Μαρούδας Γεράσιμος του Δημητρίου
4.Μήτσουρα Ελένη του Ξενοφώντος
5.Χαϊδεμενάτος Λουκάς του Γεωργίου

Αφήνουμε πίσω τα ψεύτικα διλήμματα! Κάνουμε την πραγματική διαφορά. Φτάνει πια! Μόνο με το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπείρωσης" μπορούμε να απαντήσουμε στην ενιαία επίθεση που δέχεται η ζωή και τα δικαιώματά μας. Κάνε τώρα το βήμα. Έλα μαζί μας! Γιατί εδώ βρίσκεται το καινούργιο, το πραγματικά νέο, το ελπιδοφόρο για τη ζωή μας. Γιατί δε συμβιβαζόμαστε με τη μιζέρια, τη ζωή με δόσεις! Δεν κονταίνουμε τα όνειρά μας, δυναμώνουμε τους αγώνες μας!

7/5/2019

Οι γραμματείες της Λαϊκής Συσπείρωσης στους Δήμους Αργοστολίου, Ληξουρίου, Σάμης και Ιθάκης .