ΚΑΟ: Ήττα για το παιδικό - Ήττα στην πρεμιέρα

Δημοσιεύτηκε: Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου 2019 10:30

Η αθλητική δραστηριότητα του ΚΑΟ

Ήττα για το παιδικό

Σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε η επιθετική δυστοκία από την πλευρά των παικτών της ομάδας μας, το παιδικό μας τμήμα γνώρισε την ήττα με σκορ 52-25.

Παρόλη την μεγάλη διαφορά τα παιδιά απέδωσαν πολύ καλά τα αμυντικά συστήματα στο παρκέ, αλλά στον επιθετικό τομέα η αστοχία τους κράτησε μακριά από το να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από το παιχνίδι.

Στα θετικά ότι για ένα ακόμα παιχνίδι ο coach Αντωνάτος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές, δίνομντας περισσότερο χρόνο συμμετοχής σε παιδιά που δεν είχαν συμμετάσχει τόσο πολύ σε προηγούμενα παιχνίδια.

Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 17/11 απέναντι στον Α.Σ. Απολλωνιάς στο κλειστό γυμναστήριο ''Αντώνης Τρίτσης''

Τιτάνες Πύργου (Σκίπης): Βορλόκας 2, Αγαλιανός 4, Κάκαλης Φ. 3, Κάκαλης Α. 11, Δημητρακόπουλος 4. Λαμπαούνας 2, Δρίλιας 1, Λαϊνόπουλος 2, Ζιώγας 5, Βασιλόπουλος 3(1), Σώκκας 4, Παναγόπουλος 11

ΚΑΟ (Αντωνάτος): Γαρμπής Μ., Τιμοθεάτος, Δρακάτος 2, Κουταβάς 5, Κουμαριώτης, Χουσεΐν, Γαρμπής Α., Κρεμμύδας 4, Αγιανδρίτης 6, Πολυχρονάτος 2, Αντωνάτος 6

Τελικό σκορ: 52-25

Δεκάλεπτα: 7-6, 13-5, 14-8, 18-6

Διαιτητές: Κανελόπουλος - Τάκης

Ήττα στην πρεμιέρα

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑ-Η η ομάδα μας γνώρισε την ήττα πληρώνοντας το κακό ξεκίνημα και την κούραση στο τέλος του παιχνιδιού.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυναμικά και να κλείνουν το 1ο δεκάλεπτο με μια διαφορά 9 πόντων. Οι παίκτες μας αντέδρασαν και κατάφεραν όχι μόνο να την καλύψουν αλλά και να προηγηθούν στο σκορ.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ μέχρι και το 4ο δεκάλεπτο όπου στο 46-47, η ομάδα της Δύμης με 2 σερί τρίποντα ξέφυγε στο σκορ και εκμεταλλευόμενη την κούραση των παικτών μας, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 16/11 εντός έδρας με αντίπαλο την Α.Ε. Ροΐτικων.

Α.Ο. ΔΥΜΗΣ '07 (Μαντάς): Παλισίδης 7, Σοφιανός 6(2), Γκούτσουλας 2, Χρυσανθακόπουλος 20(3), Ζαφειρόπουλος 2, Τουμπούλης, Ζάννης 9(2), Ρίπι, Τσάφος 7(1), Κόρμπακης, Λαθούρος 6(2), Αγγελόπουλος

Κ.Α.Ο. (Σκροπολίθας): Αλυσανδράτος 1, Αγγούριας 6(1), Κόμης, Χαλκιάς 6(1), Καναλλάτος, Καραπέτσας, Μεγάλος 11, Ντούβαλης, Δαμκαλής 18, Δημητριάδης, Μινέτος 8

Τελικό σκορ: 61-50

Δεκάλεπτα: 20-11, 10-15, 17-15, 14-9

Διαιτητές: Καμήτσος - Κουρλέσης