Άτυχη η Εικοσιμία και με την Εράνη

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012 19:22

Για μία ακόμη φορά η Εικοσιμία στάθηκε άτυχη και ηττήθηκε στις Κεραμειές από την Εράνη Φιλιατρών με 2-0.

Η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά μέχρι το 65’ όταν και έχασε με αποβολή τον Σπύρο Αλεξανδράτο (δεύτερη κίτρινη), ενώ στην ίδια φάση αποχώρησε με τραυματισμό και ο Κώστας Κουμαριώτης.

Από εκείνο το σημείο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν τρόπο να σκοράρουν και να φτάσουν στην τελική επικράτηση πρώτα με τον Μικελάτο στο 66’ και έπειτα με τον Κόλλια στο 68’.

Στο 67’ η Εικοσιμία στάθηκε άτυχη, καθώς σουτ του Ντουκάι σταμάτησε στο δοκάρι.

Ο αγώνας όπως τον παρακολουθήσατε live απο το inkefalonia.gr

9’ Σουτ με καλές προϋποθέσεις του Μπουσι, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Αλεξανδρόπουλου.

28' Χωρίς μεγάλες φάσεις μέχρι στιγμής το παιχνίδι.

40' Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδράτο για επικίνδυνο παιχνίδι

41' Κίτρινη κάρτα στον Ψαριανό

42' Ευκαιρία για την Εράνη κεφαλιά μέσα απο την περιοχή του Μικελάτου περνάει δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Αννινου.

45' Λήξη ημιχρόνου (0-0) με την Εικοσιμία να αμύνεται καλά και να έχει δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες στην αντίπαλη περιοχή

51' Η Εράνη έχει μπει πιο επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο και πιέζει

54' Κίτρινη κάρτα στον Μπαστακό για επικίνδυνο παιχνίδι

65’ Πέναλτι για την Εράνη μετά την ανατροπή του Γρηγορακάκη από τον Αλεξανδράτο. Ο διαιτητής αποβάλει τον Αλεξανδράτο με δεύτερη κίτρινη. Ο Κουτσουρές ωστόσο χάνει το πέναλτι.

66’ Ο Αννινος είναι εκτός θέσεις και ο Μικελάτος με σουτ από μακριά ανοίγει το σκορ.

67’ Σουτ του Ντουκάι από το ύψος της περιοχής, αλλά αυτή σταματάει στο δοκάρι

68’ Η Εράνη βρίσκει τρόπο να σκοράρει και δεύτερη φορά με τον Κόλλια.

85' Ο Μικελάτος βγαίνει μόνος του, αλλά απέναντι στον Άννινο σημαδεύει το δοκάρι.

89' Με 10 παίκτες και η Εράνη λόγω αποβολής του Κουτσουρέ με δεύτερη κίτρινη

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ: Άννινος, Κουμαριώτης (65' Μινέτος Χρ.,), Κουλάκης, Ντουκάι, Τζωρτζάτος, Αλεξανδράτος, Μπούσι, Στεφανάτος Β., Ψαριανός (72' Χρ., Μινέτος), Π. Κορσιάνος (69' Αποστολάτος), Στεφανάτος Π.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αλεξανδρόπουλος, Καραχάλιος, Γρηγροράκης Γ. (Γρηγορακάκης Μ., ), Μπαστακός, Φουρναράκος, Κώτσος (85' Ανδρεόπουλος), Γεωργιόπουλος, Κουτσουρές, Κόλλιας, Μικελάτος (88' Χρονόπουλος), Λυμπερόπουλος.