«Πέταγε» ο Πάγκε (7-0 τον Οδυσσέα Ιθάκης)

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 22 Δεκεμβρίου 2012 16:20

Σε ένα παιχνίδι που δεν χωράει κριτικής, ο Παγκεφαλληνιακός συνέτριψε τον Οδυσσέα Ιθάκης με 7-0. Η ομάδα του Νίκου Βουτσινά μπήκε με άγριες διαθέσεις στον αγώνα και κατάφερε από το πρώτο ημίχρονο να έχει πάρει διαφορά πέντε γκολ στο σκορ με σκόρερ τους Κίριο (1ο λεπτό), Πλατανίτη (10ο και 22ο) και Νικηφόρο Κουλουμπή (29ο και 39ο).

Στην επανάληψη ο Πάγκε πέτυχε άλλα δύο γκολ με τους Κίριο και Νουρεντίνι (έπειτα από ωραία ασίστ του Τσιγαρίδα ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή), για να φτάσει στην άνετη επικράτηση, κόντρα σε μία ομάδα που παρατάχθηκε από το ξεκίνημα με εννέα παίκτες.

ΠΑΓΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Ζάμπαλης, Κουλουμπής Νικ. Γασπαρινάτος (23' Τσιγαρίδας), Αντωνίου (63' Βουκελάτος), Παπαθεοδωρόπουλος (46' Μίσκα), Κατσιγιώργης, Κίριο, Γιαννάτος, Πλατανίτης, Μερολάι, Νουρεντίνι.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΙΘ.: Κουτσουβέλης Ζ., Φατούρος, Λίλας, Βασιλόπουλος, Σκούρας, Μολφέσης, Κουτσουβέλης Π., Νουτσάτος, Ρενάτο.