Νίκη του ΑΟΚΙ στην Ιθάκη επί της Προόδου με 2-0

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 17 Δεκεμβρίου 2012 00:54

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η ομάδα του ΑΟΚΙ στην Ιθάκη επικρατώντας της Προόδου με 2-0 το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο και έστειλε τις ομάδες με το 0-0 στα αποδυτήρια.

Στο 56΄το παιχνίδι διακόπηκε για 20 λεπτά, σε σέντρα που έγινε στα καρέ της Προόδου ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Τσιντήλας στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα κτύπησε το κεφάλι του στο γόνατο του Βουκελάτου και έπεσε λιπόθυμος στο χορτάρι, από τον γιατρό του αγώνα διαπιστώθηκε ότι του είχε γυρίσει η γλώσσα, αφού του προσφέρθηκαν οι Βοήθειες μεταφέρθηκε στο κέντρο υγείας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΑΟΚΙ στο β΄ ημίχρονο ανέβασε στροφές και με τους Αλεξανδράτο με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνιά (0-1), και Μοντεσάντο μετά από κάθετη του Κλιτογιάννη από το κέντρο μπήκε στην περιοχή και με πλάσε έκανε το τελικό 0-2. Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο με τους Κανάκη, Βουκελάτο, Μπριτσόνια και Μοντεσάντο να χάνουν μοναδικά τετ-α-τετ.

Ρεπορταζ: Μάκης Μοσχόπουλος