Ήσυχο μεσημέρι για τον ΚΑΟ

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019 10:07

Με νίκη συνόδευσε τον τελευταίο εντός έδρας αγώνα του για το 2019 το αντρικό τμήμα του Κεφαλληνιακού επικρατώντας της Γ.Ε.Π. Ίφιτος με 64-45.

Οι παίκτες του coach Σκροπολίθα (που κοουτσάρισε υπό το βλέμμα του πατέρα του Γιώργου Σκροπολίθα) μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με κύριο όπλο την πίεση στην άμυνα πήραν το προβάδισμα το οποίο δεν έχασαν σε κανένα σημείο του αγώνα. Μια μικρή πτώση στην απόδοση της ομάδας στο 2ο δεκάλεπτο επέτρεψε στον Ίφιτο να μείνει κοντά στο σκορ αλλά από το 3ο δεκάλεπτο και μετά έτρεξε αυξάνοντας συνεχώς τη διαφορά. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στον coach να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες και κυρίως τα παιδιά του παιδικού τμήματος που ακολουθούν το αντρικό τμήμα.

ΚΑΟ (Σκροπολίθας): Ζαπάντης, Ντούβαλης 14(1), Δρακάτος, Φλωράτος 1, Χαλκιάς 2, Αγγούριας 15(1), Λιάκος 7, Βαγγελάτος, Δαμκαλής 10(1), Καραπέτσας 11(1), Μινέτος 4

Γ.Ε.Π. Ίφιτος (Αναγνωστόπουλος): Βακαλόπουλος 13(3), Κουσιαφές 2, Μαρκάκης 6(2), Αναγνωστόπουλος 3, Λόλας 6, Αναγνωστόπουλος 11, Κόνταρης 4

Τελικό σκορ: 64-45
Δεκάλεπτα: 16-10, 10-13, 22-9, 16-13

Διαιτητές: Βλάχος - Λιαρομμάτης
Γιατρός αγώνα: Τσιμάρας Ανδρέας

Τη επόμενη Κυριακή 22/12 η ομάδα μας θα ταξιδέψει στην Αμαλιάδα όπου θα αντιμετωπίσει τον ΑΓΕΑ Υπερίωνα στο εξ’ αναβολής παιχνίδι (είχε αναβληθεί λόγω των καιρικών συνθηκών) της 3ης αγωνιστικής.

Το Σάββατο 21/12 θα διοργανωθεί για 7η συνεχόμενη χρονιά το φιλανθρωπικό τουρνουά ‘’Φώτης Τσιλιμιδός’’. Εντός της εβδομάδας θα υπάρξει ενημέρωση για το πρόγραμμα. Σας περιμένουμε όλους να διασκεδάσουμε, να βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη αυτές τις γιορτινές μέρες και να τιμήσουμε τη μνήμη του φίλου μας Φώτη που έφυγε τόσο νωρίς από κοντά μας αλλά για εμάς είναι πάντα εδώ!