Πάλεψε με ψυχή η Εικοσιμία, αλλά στο τέλος λύγισε

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 04 Μαρτίου 2012 18:48

Η Εικοσιμία δεν τα κατάφερε και παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 1-0, γνώρισε τελικά την ήττα στις Κεραμειές από τον Διαγόρα Βραχνεϊκων με 2-1.

Το παιχνίδι είχε αρκετή ένταση με τις αποφάσεις των διαιτητών για ακόμα ένα παιχνίδι, να προκαλούν την οργή των γηπεδούχων.

Η εξέλιξη όπως την παρακολουθήσατε live από το inkefalonia.gr

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης, ο Α.Ο. Εικοσιμίας με τον αρχηγό του Κώστα Κουμαριώτη, απένειμε μετάλλιο στον πρώην τερματοφύλακα της ομάδας Σπύρο Κουστουμπάρδη.

15' Η Εικοσιμία πατάει την περιοχή του Διαγόρα, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να κάνει ακόμα τη μεγάλη φάση.

34’ Κίτρινη κάρτα στον Ντετάρ Ντουκάι για επικίνδυνο παιχνίδι.

38’ Κίτρινη κάρτα στον Κώστα Κουμαριώτη για διαμαρτυρία

39’ Λόμπα από δεξιά του Κωστη Αντωνάτου η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα των Βραχνέικων, στην επαναφορά σουτ του Αλεξανδράτου μπλοκάρει ο Λιούρδης.

45’ Λήξη ημιχρόνου

47’ Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρη του Διαγόρα για επικίνδυνο παιχνίδι

54’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την Εικοσιμία 1-0. Ο Σπυράγγελος Τζωρτζάτος εκμεταλέυεται την αδράνεια των αμυντικών μετά το κόρνερ από δεξιά και με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ανοίγει το σκορ.

58’ Καρφωτή κεφαλιά από τον Σπύρο Αλεξανδράτο μπλοκάρει όμως ο Λιούρδης.

64’ Γκολ για τον Διαγόρα 1-1. Σέντρα από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά εξ’ επαφής από τον Νάτση, ο οποίος ισοφαρίζει το σκορ.

76’ Σέντρα στην μικρή περιοχή και ο αμαρκάριστος Νάτσης πλασάρει για το 2-1 υπέρ του Διαγόρα.

78' Αποβολή για τον Χρήστο Μινέτο, με δεύτερη κίτρινη για επικίνδυνο παιχνίδι

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ: Καραϊσκος, Κουμαριώτης, Γερασιμάτος, Αλεξανδράτος (80' Στεφανάτος), Τζωρτζάτος, Μινέτος, Πολλάκης, Αποστολάτος, Αντωνάτος (73' Γεωργόπουλος), Ντουκάι (69' Ψαριανός), Αντ. Κορσιάνος.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ: Λιούρδης, Ντινόπουλος, Μπίζος, Νίκας (82'Τάκος), Βογιατζής, Γάτσος, Λάζαρης, Τσούντος (86' Παρίσης), Νικολόπουλος (90' Παναγόπουλος), Νάτσης, Παναγόπουλος Η.