Εύκολη νίκη για τον Α.Σ. Κεφαλονιά (Ανδρικό) επί των Ιτεών

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 04 Φεβρουαρίου 2019 15:30

Εντός προγράμματος οι ήττες του παιδικού και των κορασίδων

Ευρεία η νίκη για την ανδρική ομάδα του Μ. Δούλια, χθες το απόγευμα στο κλειστό του Αργοστολίου, απέναντι στις Ιτιές Πατρών με σκορ 75-34. Η εξέλιξη του αγώνα ανά δεκάλεπτο: 17-6, 40-15, 56-25, 75-34.Οι πόντοι για τον Α.Σ.Κ.(Δούλιας): Ρουχωτάς 9 (1), Αναγνωστάκης 10, Μαγουλάς 5, Γεμενετζής 9 (1), Μανίκας 8 (1), Αγγελάτος 8, Χριστοφοράτος 8, Λιάκος 6, Χρηστάτος ,  Καβαλλιεράτος 4, Μητρόπουλος 2, Γκαβός 6.

Ήττα αναμενόμενη και εντός προγράμματος για τους παίδες του Π. Ματιάτου, από τον πανίσχυρο Προμηθέα στην Πάτρα, με σκορ 92-49. Ο αγώνας διεξήχθη στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του final-6. Η εξέλιξη του αγώνα ανά δεκάλεπτο: 38-11, 53-31, 76-40, 92-49. Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Ματιάτος) Βουργίδης Β. 2, Λιναρδάτος 7 (1), Σταθάτος 7 (1),  Βουργίδης Δ. 7 (1), Καββαδίας 6, Γκαβός 9, Βασιλάκης 9, Φραγκισκάτος 2, Καπατσώρης, Ρουμπάτης, Καραβιώτης. Την αποστολή συνόδευσε ο Γ. Γκαβός.

Ήττα αναμενόμενη και εντός προγράμματος και για τις κορασίδες της Ρ. Πολλάκη από τον πρωτοπόρο και αήττητο Γλαύκο Πατρών στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Αργοστόλι στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Β΄γύρου. Η εξέλιξη του αγώνα ανά δεκάλεπτο: 6-17, 15-40, 25-56, 34-75. Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Πολλάκη) Βαλεντή, Μαλιαγρού 2, Κοσμάτου 2, Ηλιοπούλου 10,  Βαλλιανάτου, Μαζαράκη, Καραβιώτη 8, Σπυράτου 4 , Αλεξανδράτου 2, Ντόμπι , Ρουχωτά, Μανδηλάρη 5.