Ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΚΑΟ

Δημοσιεύτηκε: Τρίτη, 29 Ιανουαρίου 2019 10:18

πλήρωσε το κακό πρώτο 10λεπο

Ο Κεφαλληνιακός πλήρωσε το κακό του 1ο δεκάλεπτο και έχασε με 59 – 55 από τη Ν.Ε. Πατρών. Η ομάδα μας μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από νωρίς με αποτέλεσμα να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο με 26 – 12 και το ημίχρονο με 38 – 23. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Κεφαλληνιακός ήταν καλύτερος σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε να μειώσει σε 41 – 39. Στο 4ο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ. Στο τέλος λίγο η εμπειρία των παικτών της Ν.Ε.Π., λίγο κάποια σφυρίγματα έδρας έδωσαν τη νίκη στην γηπεδούχο ομάδα. Η προσπάθεια συνεχίζετε την Κυριακή εντός έδρας με την πρώτη και αήττητη Σφήκα Αμαλιάδας.

Δεκάλεπτα: 26-12, 12-11, 3-16, 18-16
Τελικό σκορ: 59-55

ΝΕΠ: (Δημόπουλος) Σπανός, Μπαμπούνης, Αποστολόπουλος 10(2), Σταύρου 5(1), Ντεντόπουλος 13(2), Σαρρής, Θεοχάρης, Γουβέλης 9, Ι. Σπυριδωνίδης 16(4), Φάλαρης 2, Σ. Σπυριδωνίδης 4, Σδούκος.

ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: ( Αντωνάτος ) Κουταβάς 3, Κρητικός 3, Μπλέτσος , Παπαδημητρίου 4, Λιόκαυτος 5(1), Αγγούριας 4, Καραπέτσας 5(1), Μεγάλος 3(1), Βαγγελάτος 4, Δαμκαλής 9, Βαλλιανάτος Ν. 11, Μινέτος 4.