Εικοσιμία: Βαριά ήττα με 9-0 από την Καλαμάτα

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 27 Ιανουαρίου 2019 21:14

Αλλη μία ... δύσκολη αγωνιστική μέρα για την ομάδα απο την Κεφαλονιά

Άλλη μία… δύσκολη αγωνιστική μέρα είχει η Εικοσιμία τούτη την φορά στην Καλαμάτα, εκεί όπου για την 16η αγωνιστική του 8ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής ηττήθηκε με το βαρύ … 9-0.

Το φιλμ του αγώνα σύμφωνα με την ιστοσελίδα sportstonoto.gr

7΄ Καλή στιγμή για την Καλαμάτα με τον Κάρλος να σουτάρει από καλή θέση, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ.

Στο 12΄ ο Μίνγκας με εκπληκτική απ’ ευθείες εκτέλεση κόρνερ του Μίνγκα άνοιξε το σκορ για τη Μαύρη Θύελλα!

Στο 16′ καλό σουτ του Λαθύρη για την Καλαμάτα πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία του Σέκα.

Στο 26΄ με ωραίο σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή ο Γιόνδης έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους, έπειτα από ασίστ του Ψάνη.

Στο 33′ ο Γιόνδης διπλασίασε τα τέρματά του, για το 3-0, με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μίνγκα.

Ενώ στο 39′ ο Ψάνης έκανε ωραία ενέργεια, αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ.

43′ προσωπική ενέργεια του Μίνγκα από δεξιά και 4-0.

Με το “καλημέρα” (49′) του β΄ ημιχρόνου η Καλαμάτα έκανε το 5-0 με τον Χίγκεν, έπειτα από κόρνερ του Μίνγκα.

Στο 51′ ο Γιόνδης έκανε χατ-τρικ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 6-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα πέτυχε κι άλλο γκολ για το 7-0.

Στο 60′ ο Κουμαριώτης ανέτρεψε τον Τάμπα μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Γιόνδης κάνοντας το 8-0 (5ο προσωπικό του γκολ).

Στο 68′ ο ίδιος παίκτης έκανε το… 9-0.

Στο 90′ η Καλαμάτα κέρδισε νέο πέναλτι (!) σε ανατροπή του Λαθύρη από τον Σέκα.

Πέναλτι που ανέλαβε να εκτέλεση ο Πινδώνης στέλνοντας την μπάλα άουτ
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Κόκκορης με βοηθούς τους κ. Σταματόπουλο και κ. Τσούκα (Αρκαδίας), σε ένα φυσικά πολύ εύκολο και για αυτούς ματς.
Καλαμάτα (Χριστόπουλος): Κασωτάκης, Τάμπας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Χίλγκεν, Ζαχαρόπουλος (75΄ Μαστραντωνάκης), Κάρλος, Πινδώνης, Γιόνδης (75΄ Γκελγκέρια), Μίνγκας, Λαθύρης.
Εικοσιμία (Αθηναίος): Σέκα, Κουμαριώτης, Μάστορας (46′ Ντουκάι), Στεφανάτος, Δ. Πολλάτος, Κορσούμοφ, Κορσιανός, Μπούσι, Αλ. Πολλάτος, Ντεντλαλά, Λαμπρόπουλος