Ξεκίνησε το 5ο Αναπτυξιακό Εσωτερικό Τουρνουά του ΑΣΚ (εικόνες)

Δημοσιεύτηκε: Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου 2018 10:57

Ξεκίνησε το 5ο Αναπτυξιακό Εσωτερικό Τουρνουά του ΑΣΚ (εικόνες)

Μάχες στο 5ο Αναπτυξιακό Εσωτερικό Τουρνουά του ΑΣΚ

5ο Αναπτυξιακό Εσωτερικό Τουρνουά του ΑΣΚ

Με μεγάλη επιτυχία ξεκίνησε την Πέμπτη 22/2/2018 το Τουρνουά Προμίνι του ΑΣΚ και συνεχίστηκε το Σάββατο 24/2/2018 με τους εξής αγώνες: Θησέας – Αρης 26-28, Αχιλλέας – Ίκαρος 37-26, Άρης – Ίκαρος 33-28, Θησέας – Αχιλλέας 27 και μετά την 2η αγωνιστική η βαθμολογία φέρνει και τις τέσσερις ομάδες να ισοβαθμούν στους 3 βαθμούς.

Την Κυριακή 25/2 ξεκίνησε και η 1η αγωνιστική του τουρνουά Μίνι – Προμίνι με τους εξής συναρπαστικούς αγώνες: Warriors – Oklahoma 29-25 & Houston Rockets – Boston Celtics 26-29.

Παράλληλα, το Σάββατο 3 Μαρτίου ξεκινάει και το τουρνουά Κορασίδων – Νεανίδων του ΑΣΚ με το ακόλουθο πρόγραμμα.

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ – ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

GS WARRIORS (ΚΙΤΡΙΝΟΙ) – OKLAHOMA CITY THUNDER (ΜΠΛΕ) 29-26
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ματιάτος Πάνος
GS WARRIORS (ΚΙΤΡΙΝΟΙ) : Καγκάδης Γιώργος 7, Ματράγκος Νίκος 10, Μιχαλάτος Παναγιώτης 2, Σπαθής Γεράσιμος 6, Σπυράτος Διονύσης.
Προπονητής: Βουργίδης Γιάννης
OKLAHOMA CITY THUNDER (ΜΠΛΕ): Βουργίδης Διονύσης 7, Δρακονταειδής Γιώργος 9, Καππάτος Φώτης 2, Κατσικάς Βαγγέλης 2, Πετριτάϊ Ντανιέλο 2, Τζουγανάτος Γιώργος 4.
Προπονητής: Μαρκάτος Γεράσιμος

Γραμματεία: Κουράκος Μίλτος – Κουράκος Γιώργος – Γιαννάτος Γιώργος

HOUSTON ROCKETS (Κόκκινοι) – BOSTON CELTICS (Πράσινοι) 26-29
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ματιάτος Πάνος
HOUSTON ROCKETS (Κόκκινοι): Βουργίδης Βασίλης 11, Γαλιατσάτος Γεράσιμος 4, Καμπίτσης Διονύσης 2, Καλούρης Γεράσιμος 1, Κουράνης Σταύρος 4, Πεφάνης Μιχάλης 2, Στρατιώτης Λευτέρης 2.
Προπονητής: Βουργίδης Γιάννης
BOSTON CELTICS (Πράσινοι): Σταθάτος Βαγγέλης 16, Τσιμπούκης Χάρης 8, Πίρα Ερικκο 1, Μπεκίρι Γκέρτι 2, Μανίκας Γεράσιμος 2.
Προπονητής: Μαρκάτος Γεράσιμος

Γραμματεία: Κουράκος Μίλτος – Κουράκος Γιώργος – Γιαννάτος Γιώργος

Επόμενη Αγωνιστική (4/3)

18.00 BOSTON CELTICS – GS WARRIORS
19.40 OKLAHOMA CITY – HOUSTON ROCKETS

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΡΟΜΙΝΙ

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΘΗΣΕΑΣ (ΠΡΑΣΙΝΟΙ) – ΑΡΗΣ (ΚΙΤΡΙΝΟΙ) 26-28
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΒΟΥΡΓΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΘΗΣΕΑΣ (ΠΡΑΣΙΝΟ): Βουργίδης Ηλίας 7, Γεωργόπουλος Μαρίνος 2, Κουλουμπής Γεράσιμος 5, Λέρα Γρηγόρι 2, Ματράγκος Κων/νος 2, Μεσσάρης Λίο 5, Πετριτάι Ντοριάν 2, Χριστόπουλος Κων/νος 1.
Προπονητής: Δούλιας Μανώλης

 

ΑΡΗΣ (ΚΙΤΡΙΝΟΙ): Ανδρεάτος Αριστοτέλης 2, Δούλιας Μέμος 3, Παπαδάτος Νίκος 6, Σιαμάνης Κων/νος 9, Χριστόπουλος Γρηγόρης 8.
Προπονητής: Λεωνίδας Παπαδάτος

Γραμματεία: Κουράκος Γιώργος – Γιαννάτος Γιώργος – Πολλάκη Ράνια

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΜΠΛΕ) – ΙΚΑΡΟΣ (ΚΟΚΚΙΝΟΙ) 37-26

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΜΠΛΕ): Βανδώρος Δημήτρης 2, Γιατράς Διονύσης 2, Δημάτος Νίκος 7 (1), Παπαδάτος Διονύσης 11, Σιαμάνης Αγγελος 6, Χριστοδουλάτος Γιάννης 6, Σεμεταϊ Σεργκέι 2, Χαρατσάρης Αλέξανδρος 1.
Προπονητής: Δούλιας Μανώλης

ΙΚΑΡΟΣ (ΚΟΚΚΙΝΟΙ): Ανδρεάτος Αγγελος 4, Αραβαντινός Αλέξανδρος 2, Καραβιώτη Ελενα 2, Μαλεφάκης Νίκος 16, Ραφτόπουλος Αλέξανδρος 2.
Προπονητής: Λεωνίδας Παπαδάτος

Γραμματεία: Κουράκος Γιώργος – Γιαννάτος Γιώργος – Πολλάκη Ράνια

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΡΗΣ (ΚΙΤΡΙΝΟΙ) – ΙΚΑΡΟΣ (ΚΟΚΚΙΝΟΙ) 33-38

ΑΡΗΣ (ΚΙΤΡΙΝΟΙ): Ανδρεάτος Αριστοτέλης 4, Βανδώρος Αγγελος 2, Δούλιας Μέμος 4, Μελισσαράτος Σπύρος 3, Παπαδάτος Νίκος 4, Σιαμάνης Κων/νος 6, Χριστόπουλος Γρηγόρης 10.
ΙΚΑΡΟΣ (ΚΟΚΚΙΝΟΙ): Ανδρεάτος Αγγελος 4, Δούλιας Αντώνης 4, Καραβιώτη Ελενα 13, Μαλεφάκης Νίκος 6, Χαρατσάρης Αλέξανδρος 9.

Προπονητές – Διαιτητές: Δούλιας Μανώλης – Παπαδάτος Λεωνίδας
Γραμματεία: Γιαννάτος Γιώργος – Πολλάκη Ράνια

ΘΗΣΕΑΣ (ΠΡΑΣΙΝΟΙ) – ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΜΠΛΕ) 30-27

 

ΘΗΣΕΑΣ (ΠΡΑΣΙΝΟΙ) : Αλυσανδράτος Μαρίνος 7, Βουργίδης Ηλίας 10, Κουλουμπής Γεράσιμος 2, Ματράγκος Κων/νος 4, Μεσσάρης Λίο 2, Νικολάου Πέτρος 2, Πετριτάι Ντοριάν 2, Χριστόπουλος Κων/νος 1.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΜΠΛΕ): Βανδώρος Δημήτρης 2, Γιατράς Γεράσιμος 4, Γιατράς Διονύσης 2, Καλλιγάς Γεράσιμος 2, Κεφαλάς Χρήστος 2, Παπαδάτος Διονύσης 15.

Προπονητές – Διαιτητές: Δούλιας Μανώλης – Παπαδάτος Λεωνίδας
Γραμματεία: Γιαννάτος Γιώργος – Πολλάκη Ράνια

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΡΟΜΙΝΙ

ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ

1.ΑΧΙΛΛΕΑΣ 3 64-56
2.ΘΗΣΕΑΣ 3 56-55
3.ΑΡΗΣ 3 61-64
4. ΙΚΑΡΟΣ 3 64-70

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3
17.00 ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΑΡΗΣ
18.00 ΘΗΣΕΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/3
12.00 ΙΚΑΡΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ
13.00 ΑΡΗΣ – ΘΗΣΕΑΣ

 


Ετικέτες:

Φόρτωση…

Φόρτωση…