Ήττα στο Αίγιο για τον ΚΑΟ

Δημοσιεύτηκε: Τρίτη, 06 Φεβρουαρίου 2018 09:15

Την ήττα γνώρισε ο ΚΑΟ την Κυριακή στο Αίγιο από την Φιλαθλητική Λέσχη στο ντέρμπι του 2ου ομίλου της Β ΕΣΚΑ-Η.

Η ομάδα μας «πλήρωσε» το μουδιασμένο ξεκίνημα της στο 1ο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να κυνηγάει στο σκορ από νωρίς. Στο 2ο & 3ο δεκάλεπτο έδειξε σημάδια βελτίωσης και κατάφερε σιγά σιγά να ροκανίσει την διαφορά, μειώνοντας σε 51-46. Στο 4ο δεκάλεπτο κάνοντας την τελική αντεπίθεση κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στον πόντο 53-52. Στο σημείο αυτό οι παίκτες της Φιλαθλητικής Λέσχης Αιγίου ευστόχησαν σε δυο συνεχόμενα τρίποντα στην λήξη της επίθεσης τους και με την ψυχολογία υπέρ τους έφτασαν στη νίκη με 65-54.

Διαιτητές: Δημόπουλος -Κωνσταντινίδου.

Δεκάλεπτα: 24-10, 11-20, 16-16, 14-8. Τελικό σκορ: 65-54.

Φ.Λ.Α. ( Γιούπης ) : Ξυλιάς 24(6), Τρίγκας, Καρκαγιάννης, Γκιώνης 6, Δαβίλας 2, Λεβεντέλης, Μαλτζώης, Δημόπουλος 19(3), Παληοθόδωρος 2, Ντούρος 12(1).

ΚΑΟ ( Αντωνάτος ): Κουγιανός 15(1), Κρητικός 4, Δρακάτος, Χατζηχρήστος, Κουμαριώτης 2, Ρεμούντος 12(3), Μουρελάτος, Μαγουλάς 4, Βαγγελάτος 11, Δαμκαλής 6, Δαναλάτος.