Α1 ΕΣΚΑ-Η: Τον «διέλυσε» για δεύτερη φορά ο ΑΣΚ!

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 04 Φεβρουαρίου 2018 00:38

Άνετο πέρασμα του ΑΣΚ από την Αλεξιώτισσα – Νίκησε τον Έσπερο (70-52) και έκανε το 16 στα 16 – Κόβει την πίτα του την Δευτέρα στο κλειστό

Ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά «διέλυσε» την ομάδα της Πάτρας για δεύτερη φορά την φετινή σεζόν.

Ο ΑΣΚ νίκησε την ομάδα Νέοι Εσπερος ΑΟΠΑ με 70-52 στο κλειστό της Αλεξιώτισσας,  και έκανε έτσι άνετα το 16 στα 16 στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Αν και στο πρώτο 10λεπτο ξεκίνησε μουδιασμένα, ο ΑΣΚ πήρε φόρα στην συνέχεια και με ένα επιμέρους σκορ 8-27 πήρε διαφορά που δεν την έχασε ποτέ.
Μάλιστα ήταν τόσο άνετη η νίκη που στα τελευταία λεπτά ο προπονητής Λεωνίδας Παπαδάτος, έδωσε λεπτά συμμετοχής και στους μικρούς της ομάδας στον αγώνα!

ΝΕΟΙ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΑΣΚ 52-70
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μακρόπουλος – Τσακιράκης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 25-33, 35-44, 52-70
ΝΕΟΙ ΕΣΠΕΡΟΣ (Μπαζίνας): Πανόπουλος 14, Μπαρδάκης 2,Κοροβεσης, Κουραχάνης 7 (1), Καλογιαννης 5 (1), Αποστολοπουλος 5 (1), Σκουτας 2, Μιχαλόπουλος 2, Κατσαβοπουλος 2, Γιαννακοπουλος 11 (3), Κογιωνης, Νατσκος 2.
ΑΣΚ (Παπαδάτος Λεωνίδας): Χουλιαράς 3, Χρηστάτος, Χατζής 11, Μπαχός 12 (2), Θεοδωράτος 3 (1), Μητρόπουλος, Ακτύπης 18 (1), Καραπέτσας 2, Βαλλιανάτος 8, Τσαπρούνης 15.