Οι επιτυχίες του ΝΟΑ στη Χειμερινή Ημερίδα Ορίων στη Πάτρα

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 24 Ιανουαρίου 2018 15:31

Οι επιτυχίες του ΝΟΑ στη Χειμερινή Ημερίδα Ορίων στη Πάτρα

Αναλυτικά τα  αποτελέσματα ανά κατηγορία

Το τμήμα Κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου όπως κάθε χρόνο συμμετείχε στη Χειμερινή Ημερίδα Ορίων και  9-10-11-12 ετών που πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα τις 20/01/2018.

Η αποστολή μας αποτελούταν από 15 αθλητές της Προαγωνιστικής και 11 αθλητές της Αγωνιστικής ενώ συμμετείχαν 450 αθλητές από 22 συλλόγους.

Οι αθλητές μας στην αγωνιστική κατηγορία  έδειξαν ότι βρίσκονται σε πολλή καλή κατάσταση καταλαμβάνοντας 5 όρια που τους δίνει το εισητήριο για τους Χειμερινούς Αγώνες, αλλά και η  προαγωνιστική αφού κατέκτησαν 14 μετάλλια από τα οποία 5 χρυσά, 7 ασημένια και 2 χάλκινα.  

Αναλυτικά τα  αποτελέσματα ανά κατηγορία:

Κατηγορία Παίδων

ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ:          50μ. Ελεύθερο  9η θέση με χρόνο 30.33

                                                    100μ. Ελεύθερο 6η θέση με χρόνο 1.07.52

                                                     50μ. Πεταλούδα με χρόνο 33.31

ΚΑΡΟΓΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ:        50μ. Ελεύθερο 11η θέση με χρόνο 31.15

                                                  100μ. Ελεύθερο 8η θέση με χρόνο 1.09.96

                                                    50μ. Ύπτιο  5η θέση   με χρόνο 35.14

ΔΟΜΕΝΙΚΟΣ ΙΑΣΩΝΑΣ       50μ. Ύπτιο  7η θέση  με χρόνο 36.23

                                                   100μ. Ύπτιο 4η θέση με χρόνο  1.17.85

                                                    200μ. Ύπτιο 2η θέση με χρόνο 2.42.85

ΜΑΡΑΒΕΓΙΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ    50μ. Πεταλούδα 5η θέση με χρόνο 28.90

                                                   100μ. Πεταλούδα 3η θέση με χρόνο 1.05.27

                                                   200μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 2.22.95 χρόνοι που αποτελούν όριο για την συμμετοχή στους Χειμερινούς Αγώνες Νοτίου Ελλάδος που θα διεξαχθούν στο Ο.Α.Κ.Α.  9-11 Φεβρουαρίου 2018.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΚΟΥΜΑΡΙΩΤΗ ΜΑΓΙΑ          50μ. Ελεύθερο  9η θέση με χρόνο 34.84

                                                   50μ. Πεταλούδα 9η θέση με χρόνο 37.71

                                                 200μ. Μικτή Ατομική 2η θέση με χρόνο 3.03.75

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ                   50μ. Πεταλούδα 8η θέση με χρόνο 36.98

                                                    100μ. Πεταλούδα 4η θέση με χρόνο 1.23.47

                                                    200μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 3.07.77

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’

ΔΟΜΕΝΙΚΟΣ ΟΡΦΕΑΣ         50μ. Ύπτιο 1η θέση με χρόνο 40.02

                                                  100μ. Ύπτιο 2η θέση με χρόνο 1.26.33

                                                  200μ. Ύπτιο 1Η θέση με χρόνο 3.02.05

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

ΔΟΜΕΝΙΚΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ      50μ. Ελεύθερο με χρόνο 36.75

                                                 50μ. Πρόσθιο 8η θέση με χρόνο 47.40 

                                                100μ. Πρόσθιο 5η θέση με χρόνο 1.41.08

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΝΟ          50μ. Πεταλούδα 4η θέση με χρόνο 33.80

                                                   100μ. Πεταλούδα 3η θέση με χρόνο 1.17.10

                                                   100μ. Πρόσθιο 4η θέση με χρόνο 1.26.84

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ  50μ. Πρόσθιο 4η θέση με χρόνο 41.23

                                                     100μ. Πρόσθιο 6η θέση με χρόνο 1.38.03

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΡΑΛΛΟΥ        50μ. Ελεύθερο 7η θέση με χρόνο 32.81

                                                             50μ. Πεταλούδα 4η θέση με χρόνο 35.22

                                                      100μ. Πεταλούδα 2η θέση με χρόνο 1.18.82

Χρόνοι που αποτελούν όριο για την συμμετοχή στους Χειμερινούς Αγώνες Νοτίου Ελλάδος που θα διεξαχθούν στο Ο.Α.Κ.Α. 9-11 Φεβρουαρίου 2018.      

ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

ΜΑΡΤΣΕΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ            50μ. Ελεύθερο 2η θέση με χρόνο 33.31

                                                       100μ. Ελεύθερο 1η θέση με χρόνο 1.13.85

                                                       100μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 1.20.70

ΜΕΣΣΟΛΩΡΑΣ ΖΗΣΙΜΟΣ              50μ. Ύπτιο 2η θέση με χρόνο 38.62

                                                            100μ. Ύπτιο 2η θέση με χρόνο 1.31.23

                                                             200μ. 3η θέση με χρόνο 3.35.69

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

ΒΑΝΔΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ                  50μ. Ελεύθερο με χρόνο 37.18

                                                                50μ. Ύπτιο 7η θέση με χρόνο 41.81

                                                                50μ. Πρόσθιο 7η θέση με χρόνο 53.40

ΒΑΡΔΑΡΑΜΑΤΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ           50μ. Ελεύθερο με χρόνο 45.28

                                                            50μ. Πεταλούδα 6η θέση με χρόνο 59.84

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

ΔΙΑΚΑΤΟΥ ΑΝΝΑ                            50μ. Ελεύθερο με χρόνο 44.75

                                                            50μ. Πεταλούδα 7η θέση με χρόνο 53.63

ΣΤΥΛΙΑΝΟΥΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ           50μ. Ύπτιο 2η θέση με χρόνο 44.30

                                                            100μ. Ύπτιο 4η θέση με χρόνο 1.40.64

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

ΠΕΤΡΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΑΝΑΣΤ.        50μ. Ελεύθερο 1η θέση με χρόνο 35.32

                                                        200μ. Ελεύθερο 1η θέση με χρόνο 2.47.61

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ              50μ. Ύπτιο 7η θέση με χρόνο 58.89

                                                                50μ. Ελεύθερο με χρόνο 53.45

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΝΑΤΑΛΙΑ                 50μ. Ελεύθερο 6η θέση με χρόνο 58.03

                                                               50μ. Ύπτιο με χρόνο 59.58

ΠΕΦΑΝΗ ΧΑΡΑ                                50μ. Ύπτιο 10η θέση με χρόνο 53.08

                                                            100μ. Ύπτιο 5η θέση με χρόνο 1.57.53

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

ΤΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                           50μ. Ελεύθερο 4η θέση με χρόνο 41.92

                                                            50μ. Πεταλούδα 2η θέση με χρόνο 50.98

ΜΕΣΣΟΛΩΡΑΣ ΜΑΞΙΜΟΣ            50μ. Ελεύθερο 8η θέση με χρόνο 44.89

                                                            50μ.  Ύπτιο 3η θέση με χρόνο 47.91

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ

ΠΕΤΕΙΝΑΤΟΥ ΙΟΥΛΙΑΝΑ               50μ. Ελεύθερο  7η θέση με χρόνο 48.82

                                                         50μ. Πεταλούδα 2η θέση με χρόνο 1.02.46

ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ            50μ. Ελεύθερο 6η θέση με χρόνο 47.62

                                                                50μ. Ύπτιο 2η θέση με χρόνο 48.72

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ           50μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 53.19

                                                              50μ. Πρόσθιο 3η θέση με χρόνο 56.10

Ο αθλητής μας Ποταμιάνος Ανδρέας ο οποίος συμμετείχε στα 50μ, 100μ, 200μ  Ύπτιο, καταλαμβάνοντας και στα τρία αγωνίσματα τα όρια για την συμμετοχή του στους Χειμερινούς Αγώνες Νοτίου Ελλάδος που θα διεξαχθούν στο Ο.Α.Κ.Α. στις 9-11 Φεβρουαρίου 2018, φέτος αγωνίζεται με την ομάδα του Ιωνικού. Του ευχόμαστε καλή πρόοδο και πολλές επιτυχίες.

Συγχαίρουμε τους αθλητές μας και τους ευχόμαστε καλή δύναμη για τη συνέχεια. Ευχαριστούμε τους γονείς που μας στηρίζουν και μας εμπιστεύονται στην προσπάθεια μας.

Από το Ν.Ο.Α.


Ετικέτες:

Φόρτωση…

Φόρτωση…