ΝΟΑ: Σημαντικές επιδόσεις στους Πανελλήνιους Κολυμβητικούς Αγώνες στο Βόλο

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 17 Ιουλίου 2017 12:17

Τα αποτελέσματα

Το Δ.Σ. του Ν.Ο. Αργοστολίου σας κάνει γνωστό ότι το τμήμα της κολύμβησης έλαβε μέρος στους Πανελλήνιους Κολυμβητικούς Αγώνες κατηγορίες ΠΑΜΠ. Α και ΜΠΑΜΠ Β που διεξήχθη στο Βόλο στις 06-09 Ιουλίου 2017 με συμμετοχή 1005 αθλητών και αθλητριών από 145 σωματεία.

Τα αποτελέσματα των αθλητών μας έχουν ως εξής:

Κατηγορία ΠΑΜΠ Β

Παπαγιάννης Αλίνο : 100 Μ. Πεταλούδα με χρόνο 1.16.91 κατέλαβε την 37η θέση και στα 200μ. Μικτής Ατομικής με χρόνο 2.50.94 κατέλαβε την 31η θέση. Οι χρόνοι του αθλητή μας ήταν νέα ατομικά ρεκορ.
Κατηγορία Παμπαίδων Α

- Μαραβέγιας Γεράσιμος: 200μ. Πεταλούδα: εξαιρετικά δύσκολο αγώνισμα ο αθλητής μας κατάφερε με νέο ατομικό ρεκόρ 2.21.64 στα προκριματικά να προκριθεί στον τελικό και με νέο ρεκόρ να καταλάβει στον τελικό την 5η θέση Πανελληνίως με χρόνο 2.20.38. Επίσης έλαβε μέρος στα 50 μ. πεταλούδα με χρόνο 29.40 όπου κατέλαβε την 15η θέση και στα 100μ. πεταλούδα με νέο ατομικό ρεκόρ 1.03.96 κατέλαβε την 12η θέση.

- Ποταμιάνος Ανδρέας : 50μ. ύπτιο με νέο ρεκόρ 31.40 κατάφερε να περάσει στον τελικό και να καταλάβει την 8η θέση με καλύτερο χρόνο 31.16.
Στα 100μ. ύπτιο καταρίπτοντας το ρεκόρ του κάνοντας 1. 06.63 πέρασε στον τελικό και με χρόνο 1.05.87 (ξανά νέο ρεκόρ) κατέλαβε την 6η θέση. Επίσης έλαβε μέρος και στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 2.29.51 ήρθε 19ος. Υπεύθυνη αποστολής η κα Μαραβέγια Γερασιμούλα – Ελένη , βοηθός προπονητή.

Ένα άλλο τμήμα του ομίλου μας με εξαιρετικές διακρίσεις έλαβε μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κανόε- Καγιάκ στο Μαραθώνα στις 07-09 Ιουλίου 2017.

Τα αποτελέσματα ήταν εξαιρετικά αφού συμμετείχαν 18 σωματεία και 300 αθλητές.

Ντβουλιάτ Βλαντισλάβ: κατέλαβε για δυο φορές την 2η Θέση στην κατηγορία Εφήβων στα αγωνίσματα 200Μ. Κ1 Εφήβων και στα 1000Μ. Κ1 Εφήβων αντίστοιχα.
Επίσης στο αγώνισμα Κ4 1000Μ. Εφήβων με τους Τσίπη Χούλιαν, Κουνάδη Αλέξη, Κουνάδη Αναστάση και Ντβούλιατ Βλαντισλάβ κατέλαβαν την 5η θέση. Και τέλος στο αγώνισμα Κ4 1000Μ. Ανδρών με τους Τσίπη Χούλιαν, Ντβούλιατ Βλαντισλάβ, Καρλή Θεόδωρο και Χιόνη Αλέξανδρο κατέλαβαν την 6η θέση.

Υπεύθυνος αποστολής – προπονητής Σεργκέι Ντβούλιατ.

Επίσης το τμήμα της τεχνικής κολύμβησης συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών που διεξήχθη στο Χαϊδάρι στις 13-16 Ιουλίου 2017. Συμμετείχαν 36 σωματεία με 458 αθλητές.

Κατηγορία Παίδων

- Καραντώνης Αντώνιος : συμμετείχε στα 100μ. Διπλά Πέδιλα με χρόνο 53.29 κατέλαβε την 15η θέση, 200μ. Διπλά Πέδιλα με χρόνο 1.59.94 κατέλαβε την 17η θέση και τέλος στα 400μ. Διπλά Πέδιλα με χρόνο 4.20.97 κατέλαβε την 11η θέση.
- Κατηγορία Παμπαίδων Β
- Σπανός Τζαννέτος – Ιωάννης : συμμετείχε 50μ. Διπλά Πέδιλα με χρόνο 31.23 κατέλαβε την 8η θέση.
Οι χρόνοι των αθλητών μας αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ.

Υπεύθυνη αποστολής η κα Πεφάνη Αικατερίνη με βοηθό προπονητή τον κ. Γρηγόρη Τσιλιμιδό.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΝΟΑ συγχαίρει τους αθλητές του και τους προπονητές τους για την ηρωική προσπάθεια που κατέβαλαν σε αυτούς τους αγώνες και ευχαριστεί τους γονείς τόσο για την πολύτιμη βοήθειά τους όσο και για την εμπιστοσύνη τους.