Νίκησε το Κεφαλονίτικο μπάσκετ!

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 05 Ιουνίου 2017 12:35

Στην αναμέτρηση ΑΣΚ - ΚΑΟ στα μινι

Την Κυριακή το μεσημέρι σε ένα ευχάριστο και φιλικό κλίμα αναμετρήθηκε η ομάδα του ΑΣΚ και του ΚΑΟ που βρήκε νικήτρια την ομάδα του ΑΣΚ με σκορ 39-19. Οι παίχτες του coach Δαμκαλή μπήκαν στο παιχνίδι με πολύ όρεξη να κοντράρουν την έμπειρη ομάδα του ΑΣΚ και τα κατάφεραν για ένα ημίχρονο με πολύ καλή άμυνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση και η έλλειψη εμπειρίας οδήγησε τους παίχτες του ΚΑΟ σε λάθη και κακές επιστροφές δίνοντας την ευκαιρία στον ΑΣΚ πετύχει εύκολα καλάθια και να ξεφύγει στο σκορ. Τα συγχαρητήρια μας στα παιδιά του ΑΣΚ για τη νίκη και την καλή εμφάνιση και προσδοκούμε τέτοιες αναμετρήσεις να πραγματοποιούνται πιο συχνά. Σίγουρα η ομάδα μας έδειξε δείγματα προόδου, έδειξε ότι υπάρχει μέλλον και προοπτική.