galiatsatos3

ΑΣΚ: Κρίσιμες μάχες για Άνδρες και Εφήβους - Τα αποτελέσματα στο 4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα

Δημοσιεύτηκε: Παρασκευή, 17 Φεβρουαρίου 2017 10:34

ΑΣΚ: Κρίσιμες μάχες για Άνδρες και Εφήβους - Τα αποτελέσματα στο 4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα

Πολλές οι αγωνιστικές δραστηριότητες για τα τμήματα του ΑΣΚ   

Συνεχίζονται οι αγώνες για τον Αθλητικό Σύλλογο Κεφαλονιά.

Την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, οι άνδρες του ΑΣΚ θα επιχειρήσουν να επιστρέψουν στα επιτυχή αποτελέσματα, υποδεχόμενοι στο Αργοστόλι (κλειστό «Αντώνης Τρίτσης» 13.00) τον Ηφαιστο/Αχιλλέα.

Η ομάδα μας, η οποία κάνει μία πολύ καλή πορεία στην Α1 ΕΣΚΑ-Η, θέλει να επανέλθει στις νίκες. Φυσικά για να το καταφέρει χρειάζεται και την στήριξη των φίλων του μπασκετ της Κεφαλονιάς.

Το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου, το Εφηβικό τμήμα του ΑΣΚ, συνεχίζει τους αγώνες τους στην τελική φάση του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ-Η (Final Six), αντιμετωπίζει στον Πύργο (14.00) την ομάδα του Ηρακλή.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στις ομάδες μας.

4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ

Το 4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Τουρνουά Μπάσκετ του ΑΣΚ και για τα τμήματα Παίδων-παμπαίδων, συνεχίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης 15/2/2017, στο κλειστό γήπεδο «Αντ.Τρίτσης».

Παρακάτω τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας του τουρνουά:

ΠΑΙΔΕΣ – ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

1ος αγώνας (19:00 μ.μ.)

GOLDEN STATE WARRIORS – MILWAUKEE BUCKS 37-38
Διαιτητής: Πάνος Ματιάτος
GOLDEN STATE WARRIORS (Παπαδάτος): Βουργίδης Βασ. 5 (1 τρ), Βουργίδης Διον. 2, Σταθάτος Βαγγ. 13 (1 τρ), Στρατιώτης Λευτ., Γαλιατσάτος Γερ. 2, Χριστοφοράτος Άγγ. 5, Αναγνωστάκης Βασ. 2, Ματράγκος Νικ. Τσιμπούκης Χάρ. 6, Τσιμπούκης Βασ. 2, Μανίκας Γερ., Καραβιώτης Στ.

MILWAUKEE BUCKS (Βουργίδης): Λιναρδάτος Βαγγ. 3, Μανίκας Θεοτ. 8, Τζουγανάτος Γιώρ., Πεφάνης Μιχ., Σταμούλης Αν., Κουτροκόης Σπ. 4, Καπατσώρης Παν. 2, Ρουμπάτης Γ. 4, Λευκαδίτης Γερ., Μπρεκίρι Γκ., Γερολυμάτος Λεων., Φραγκισκάτος Διον, Ποταμιάνος Ανδ. 8, Καββαδίας Λύσ. 9
2ος αγώνας (20:00 μ.μ.)

HOUSTON ROCKETS – CLEVELAND CAVALIERS 42-39
Διαιτητής: Πάνος Ματιάτος
HOYSTON ROCKETS (Παπαδάτος): Κουράκος Μιλτ. 9, Μπαλτσαβιάς Σπ. 6, Πίρα Ερρ., Πολλάτος Παν. 4, Γιαλούμης Άρ. 6, Χαρατσάρης Κων. 1, Βαλλιανάτος Κων. 10 (2 τρ), Ηλιοπούλου Ειρ. 6, Μουρελάτος Παν., Αικατερίνης Γ., Γκορίνης Κων. Δημάτος Νικ.
CLEVELAND CAVALIERS (Βουργίδης): Ρουχωτάς Γερ. 2, Γκαβός Γ. 24, Νασόπουλος Σπ., Καγκάδης Γιώρ., Αλεξανδράτος Σπ. 3 (1 τρ), Σφαέλος Βασ., Κωνσταντάτος Παν. 6, Καλογηράτος Αναστ. 4, Βεζυργιαννόπουλος Πέτ., Σταματελάτος Κων., Δρακονταειδής Γιώρ., Μπαλτσαβιάς Γερ., Κιριάι Χρ.

Γραμματεία: Γιώργος Κουράκος – Μίλτος Κουράκος - Κων/νος Βαλλιανάτος - Γιώργος Γιαννάτος

Η επόμενη αγωνιστική του τουρνουά παίδων – παμπαίδων θα διεξαχθεί την ερχόμενη Κυριακή 19/2/2017, το πρωί και ώρα από 10:00 π.μ. έως 12:00 μ.μ.

4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ

Το 4ο Εσωτερικό Αναπτυξιακό Τουρνουά Μπάσκετ του ΑΣΚ συνεχίστηκε την Tρίτη 14/2/2017 το απόγευμα, στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης»

Παρακάτω τα αποτελέσματα της 3ης ημέρας

ΠΡΟΜΙΝΙ – ΜΙΝΙ
1ος αγώνας (17:00 μμ)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ 26 - 28 Διαιτητής: Γιάννης Βουργίδης

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Παπαδάτος): Ματράγκος Ν. 9, Καμπίτσης Διον., Τσιμπούκης Βασ. 5, Καλιγάς Γερ., Αλεξανδράτος Γιώρ. 2, Τζουγανάτος Δίων., Αμπατιέλος Γιώρ., Μαλεφάκης Ν. 10, Αλυσανδράτος Μαρ., Λέρα Γρ., Γουλιμής Γ., Παπαδάτος Ν., Κρεμμύδας Στ., Βρανίκας Διον., Πλατανίτης Σέργ., Δομίνικος Ορφ.,Πετράτος Άκης.

ΙΚΑΡΟΣ (Δούλιας): Καραβιώτης Στ. 9, Μαλλιαγρός Γερ. 6, Παντελειός Διον., Δούλιας Γερ., Φερουνάι Λεον. 2, Γιαλούμης Ορφ., Χριστοδουλάτος Γιάν. 4, Παπαδάτος Διον., Βανδώρος Δημ. 5, Κουλουμπής Γερ. 2, Νικολάου Πέτ. 2, Αλυσανδράτος Δημ. 2, Σιαμάνης Άγγ. 2, Σιμάτος Γιώρ., Φαραός Διον.

2ος αγώνας (18:00 μμ)

ΑΡΗΣ – ΘΗΣΕΑΣ 32-26 Διαιτητής: Γιάννης Βουργίδης
ΑΡΗΣ (Παπαδάτος): Τσιμπούκης Χ. 11, Μανίκας Γερ., Κούσιας Ν. 2, Κατσικάς Β., Ποταμιάνος Γιώρ. 6, Μεσολωράς Διον., Σακαλής Κων., Σιαμάνης Κων. 7, Χριστόπουλος Κων. 2, Πεφάνης Γερ. 2, Αραβαντινός Αλέξ., Βουργίδης Ηλ. 2, Μπαρλαμάς Ν., Πεφάνης Ευθ. 1, Μαρσέλος Γερ.,Χαρατσάρης Αλέξ.
ΘΗΣΕΑΣ (Δούλιας): Καραβιώτη Έλ. 15, Μιχαλάτος Παν. 6, Αναστασίνης Γιώρ., Γουλιμής Κων., Λαμάι Λεον. 1, Δούλιας Αντ., Βουτσινάς Πέτ., Ματράγκος Κων., Χριστόπουλος Γρηγ., Κεφαλάς Βαγγ., Δημάτος Ν., Μεσολωράς Ηλ., Συνοδινός Λευτ., Κονόμης Χρ., Στρατιώτης Γ. 4

Γραμματεία: Γιώργος Κουράκος – Μίλτος Κουράκος – Μελίνα Κουράκου - Γιώργος Γιαννάτος

Η επόμενη αγωνιστική των προμίνι – μίνι, είναι για την φάση των ημιτελικών του final 4 του τουρνουά και θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τρίτη 21/2/2017 το απόγευμα, τις ίδιες ώρες (17:00-19:00 μ.μ.).

 


Ετικέτες:

Φόρτωση…

Φόρτωση…