Το "έσωσε" στις καθυστερήσεις η Σάμη (2-2 με τον Εθνικό Κεφαλονιάς που φλέρταρε με το μεγάλο "διπλό")

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 03 Δεκεμβρίου 2016 20:57

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της α’ κατηγορίας της ΕΠΣΚΙ, Σαμη και Εθνικός Κεφαλονιάς, μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στα Φαρακλάτα, καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα κατάφεραν στο... παρά ένα, να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας σκοράροντας στις καθυστερήσεις του αγώνα, στερώντας από τον Εθνικό ένα μεγάλο «διπλό». Πάντως και ο ένας βαθμός είναι υπερπολύτιμος για τον Εθνικό Κεφαλονιάς!

Να σημειωθεί ότι η σημερινή αναμέτρηση στην Ιθάκη, ανάμεσα στην Πρόοδο και τον Οδυσσέα αναβλήθηκε, λόγω της απεργίας στα πλοία.

Την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου, θα διεξαχθούν σημαντικές αναμετρήσεις, με την Εικοσιμία να αντιμετωπίζει τον Παγκεφαλληνιακό στις Κεραμειές, και τα Διλινάτα να υποδέχεται τα Φωκάτα στο γήπεδο των Φαρακλάτων και οι δύο αγώνες θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.