Α’ ΕΠΣΚΙ: Προχώρησαν με νίκες «Πάγκε» και Διλινάτα

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016 20:45

Ο Παγκεφαλληνιακός, συνέχισε με νίκη και κατά την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της α’ κατηγορίας της ΕΠΣΚΙ, επικρατώντας του Εθνικού Κεφαλονιάς στις Κεραμειές με 2-0.

Ο «Πάγκε» παραμένει αήττητος (3 νίκες – 1 ισοπαλία), συνεχίζοντας την πορεία του από την κορυφή της βαθμολογίας.

Στην Ιθάκη και στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής τα Διλινάτα, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τον Οδυσσέα στο ημίχρονο με 2-1, έβγαζαν... σπίθες στο δεύτερο ημίχρονο και πετυχαίνονται έξι γκολ (!) σε αυτό το διάστημα συνέτριψαν τον Οδυσσέα με τελικό σκορ 7-2!

Πλέον μετρούν 3 νίκες σε ισάρριθμους αγώνες, αλλά έχοντας κάνει το ρεπό τους βρίσκονται στην 2η θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς.

Την Κυριακή 27/11 θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις, Παλληξουριακός – Εικοσιμία (γηπ. Αγίου Αντωνίου) και Φωκάτα – Σάμη (γξπ. Κεραμειών) . Και οι δύο αγώνες θα ξεκινήσουν στις 15.00