Ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΑΣΚ στην πρεμιέρα του στην Α1 ΕΣΚΑ-Η

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 09 Οκτωβρίου 2016 22:36

Ηττα στις λεπτομέρειες για τον Αθλητικό Σύλλογο Κεφαλονιά, στην πρεμιέρα του στην Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Η ομάδα μας, πάλεψε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, ωστόσο λύγισε στο κλειστό της Αρχαία Ολυμπίας, κόντρα στον Ολυμπιονίκη με 68-65.

Ο ΑΣΚ ξεκίνησε πιο δυνατά την αναμέτρηση, πήρε γρήγορα κεφάλι στο σκορ και έκλεισε την πρώτη περίοδο με 19-11.

Οι γηπεδούχοι με όπλο τους τα τρίποντα κατάφεραν να μείνουν στον αγώνα και στα τελευταία δευτερόλεπτα να είναι πιο ψύχραιμοι, γεγονός που τους έδωσε την νίκη.

Από τον ΑΣΚ ξεχώρισε ο Ακτύπης, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους.

Την 2η αγωνιστική ο ΑΣΚ θα υποδεχθεί στο Αργοστόλι τα Αραχωβίτικα.

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ – ΑΣΚ 68-65
Διαιτητές: Καμίτσος Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 11-19, 31-28, 47-48, 68-65
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ (Λεβεντούρης): Λαμπρόπουλος 8 (2), Αναγνωστόπουλος 9, Κονταρής 3, Σακελαρίου 4, Σαλάι 15 (2), Παναγόπουλος 8 (1), Γεωργακάκος 2, Ζωγόπουλος 18 (2).
ΑΣΚ (Φ. Ροδόπουλος): Βλασσόπουλος, Τραυλός, Μουίκης Γιάννης, Λιάκος, Θεοδωράτος 9, Μπαχός 16 (3), Γεμενετζής, Βαλλιανάτος 5, Ακτύπης 26 (1), Καραπέτσας 2, Μητρόπουλος, Καβαλλιεράτος 7.