Ξανά στο κόλπο ο Παλληξουριακός - Εύκολα τον «Πάγκε» (4-2) στον Άγιο Αντώνη (εικόνες)

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 17 Απριλίου 2016 11:53

Ο Παλληξουριακός δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Παγκεφαλληνιακού με σκορ 4-2 στο γήπεδο του Αγίου Αντωνίου στην προτελευταία αγωνιστική για τα πλέι οφ και να ξαναμπεί στο κόλπο του τίτλου.

Ρεπορτάζ: Μάκης Μοσχόπουλος

Οι Ληξουριώτες μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Βολνίσκι σε σέντρα από δεξιά του Κόμητα, και στο 8΄ ο Μαρινάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με κοντινό σουτ ύστερα από ωραίο συνδυασμό με τον Χασάι. Στο 19΄κούρσα από αριστερά του Μαυροειδή που έβγαλε σε θέση βολής τον Χασάι αλλά ο Τούρλας έδιωξε με τα πόδια. Στο 43΄οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι όταν ο Μαυροειδής στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σεσά. Στο 46΄ ο Παγκεφαλληνιακός κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Βολνίσκι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Κλειτόγιαννης και μείωσε σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 57΄ατομική ενέργεια του Μοσχόπουλου αλλά το πλασέ πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Σεσά. Στο 70΄ο Παλληξουριακός κέρδισε πέναλτι την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζερβός για να κάνει το 3-1, και στο 75΄ο Μπρατι άδειασε τους αμυντικούς του «Πάγκε» και με κάθετη πάσα βρήκε τον Χασάι που δε δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Τούρλα για το 4-1. Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στο 78΄, ο Κλειτόγιαννης εκτέλεσε φάουλ σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Σεσά και κατέληξε στα δίχτυα.

Παλληξουριακός ( Θωμάς) Σεσά, Κόμητας, Βολνίσκι, Μαρκάτος Σωκ, Μαυροειδής, Σιμωτάς, Ζερβός, Μαρκάτος Σπ (81΄ Καμινάρης), Χασάι, Μαρινάκης ( 54΄Μπράτι), Ρεμούντης ( 46΄Αντωνάτος).

Παγκεφαλληνιακός Τούρλας, Βασιλάκης (87΄Μαγδαληνός), Κλειτόγιαννης, Παπαναστασάτος Κ, Παπαναστασάτος Ν, Κατσιγιώργης, Μοσχόπουλος, Σπανός ( 73΄Δραγούτας), Κορσιάνος, Κοψίνης, Τριανταφυλλίδης (23΄Γιαννάτος).

DSC 0022DSC 0024DSC 0027DSC 0028DSC 0030DSC 0031DSC 0034DSC 0037DSC 0041DSC 0046DSC 0048DSC 0052DSC 0056