Κύπελλο ΕΠΣΚΙ: Το σήκωσαν τα Διλινάτα! (5-4 στα πέναλτι τον Παλληξουριακό - εικόνες)

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 05 Μαρτίου 2015 13:35

Τα Διλινάτα κατέκτησαν το Κύπελλο της ΕΠΣΚΙ για το 2015, μετά την νίκη τους στον μεγάλο τελικό με 5-4 στα πέναλτι επί του Παλληξουριακού (1-1 κανονικός αγώνας και παράταση), σε ένα παιχνίδι με άγρια ομορφιά!

Παρακάτωη  εξέλιξη όπως την παρακολουθήσατε ζωντανά μέσα απο το Inkefalonia.gr και εικόνες απο τον αγώνα και τις απονομές!

Καλησπέρα σας από το ΕΑΚ ΕΠΣΚΙ Φαρακλάτων

Θα παρακολουθήσουμε μαζί ζωντανά την εξέλιξη του μεγάλου τελικού

Σε λίγο θα ξεκινήσει ο μεγάλος τελικός του Κυπέλλου ΕΠΣΚΙ, ανάμεσα στα Διλινάτα και τον Παλληξουριακό.

Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής - Μάκης Μοσχόπουλος - Μαρία Μουρελάτου

Ο καιρός είναι καλός, ο,τι πρέπει για ποδόσφαιρο.

Αρκετά μεγάλη η προσέλευση του κόσμου και ωραία η ατμόσφαιρα που υπάρχει στο γήπεδο

Παρών ο πρόεδρος της ΕΠΣΚΙ Βαγγέλης Μαζαράκης και ο αντιπρόεδρος Θέμης Βαλσαμής, ο πρόεδρος της ΚΕΔΗΚΕ Αγγελος Κωνσταντάκης και ο πρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου Γιώργος Τζωρτζάτος.

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Ματιάτος, Γιαννοπούλου

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΔΙΛΙΝΑΤΑ: Καλαφάτης, Κουρκουμέλης, Τζωρτζάτος Κ. Τζωρτζάτος Δ., Αναλυτής Σ., Χαραλαμπόγλου, Τζωρτζάτος Διον., Τανουσάι, Αναλυτής Γ. , Τζωρτζάτος Χρ., Τζωρτζάτος Φ.,
ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ: Καραϊσκος, Λαδάς, Αντωνάτος Κ. , Πρεντάνος, Λούλουδας, Μαρκάτος, Ζάβαλης, Βολνίσκι, Αντωνάτος Η., Ζερβός, Αδηλίνης.

Το Κύπελλο στα Διλινάτα!

Οι δύο ομάδες θα λύσουν οριστικά τις διαφορές τους στην ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι.

110' Αλλαγή για τα Διλινάτα, Κατσούρης στη θέση του Διονύση Τζωρτζάτου

Έληξε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης. Οι δύο ομάδες παραμένουν στο 1-1 και τα πέναλτι πλησιάζουν...

94' Ωραίο σουτ του Παπαδάτου για τον Παλληξουριακό, λίγο έξω από το δοκάρι του Καλαφάτη

Ξεκίνησε η παράταση...

Λήξη αγώνα 1-1. Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στην 30λεπτη παράταση

89' Πιέζουν τα Διλινάτα για το γκολ

80' Κεφαλιά από τον Ηλία Αντωνάτο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καλαφάτη

65' αλλαγή για τα Διλινάτα, ο Πάνος Κορσιάνος μπαίνει στη θέση του Γιώργου Αναλυτή

61' Αλλαγή για τον Παλληξουριακό ο Παπαδάτος στην θέση του Πρεντάνου.

59' Αλλαγή για τα Διλινάτα ο Ταγκίρης στη θέση του Τανουσάι

56' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ισοφαρίζει ο Παλληξουριακός σε 1-1. Ο Ζάβαλης σκοράρει με απευθείας εκτέλεση κόρνερ και ισοφαρίζει για την ομάδα του.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Λήξη Ημιχρόνου 1-0 για τα Διλινάτα

45' Δοκάρι με τον Μαρκάτο για τον Παλληξουριακό και στην επαναφορά ο Λούλουδας στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

43' Μεγάλη απόκρουση από τον Λευτέρη Καλαφάτη στην δεξιά γωνία σε κεφαλιά του Ηλία Αντωνάτου.

36' Δοκάρι για τον Παλληξουριακό μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ζάβαλη

ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-0 τα Διλινάτα στο 34' με τον Γιώργο Αναλυτή.Κεφαλιά από τον Χαραλαμπόγλου στην πλάτη της άμυνας προς τον Αναλυτή, αυτός μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει τον τερματοφύλακα του Παλληξουριακού για το 1-0.

30' 0-0 Κεφαλιά του Ζάβαλη μέσα από την περιοχή, αποκρούει και πάλι ο τερματοφύλακας των Διλινάτων Καλαφάτης.

17' Νέα ευκαιρία για τον Παλληξουριακό. Εξαιρετικό σουτ από τον Λαδά έξω από την περιοχή, αλλά και εξαιρετική απόκρουση από τον τερματοφύλακα των Διλινάτων, Καλαφάτη.

13' Καλή ευκαιρία για τον Παλληξουριακό. Σουτ έξω από την περιοχή από τον Ηλία Αντωνάτο, λίγο έξω από τα δοκάρια του Καλαφάτη.

10' (0-0) Αναγνωριστικό παιχνίδι μέχρι στιγμής για τις δύο ομάδες, χωρίς κάποια μεγάλη φάση.