Α’ ΕΠΣΚΙ: Άνετα ο Παλληξουριακός (3-0 τον Πυλαριακό στο Δημοτικό του Αγίου Αντωνίου)

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 09 Νοεμβρίου 2014 18:34

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δυο στο δεύτερο ο Παλληξουριακός πήρε μια εύκολη νίκη κόντρα στον Πυλαριακό (3-0)  στο ματς της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της A' κατηγορίας της ΕΠΣΚΙ. Ρεπορτάζ: Μάκης Μοσχόπουλος

Οι Ληξουριώτες καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού επικρατήσαν εύκολα του μαχητικού Πυλαριακού με 3-0 στο Ληξούρι, το σκορ άνοιξε στο 10΄ ο Παπαδάτος με πλασέ μέσα από την περιοχή ύστερα από ασιστ του Αντωνάτου. Στο 35΄ οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα όταν ο τερματοφύλακας του Πυλαριακού Μακρής απέκρουσε πέναλτι που κέρδισε ο Σπ. Μαρκάτος και εκτέλεσε ο Λούλουδας. Ο Αντωνάτος με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο στο 57΄με πλασέ και με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 85΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Παλληξουριακός ( Δ Λιονάτος) Μαρκέτος ( 74΄Λουκέρης) Αδηλίνης, Μαρκάτος Σωκ. Λαδάς, Μπούρας ( 65΄Αντωνάτος Ε) Λούλουδας, Καμινάρης, Τοκάι, Μαρκάτος Σπ, Παπαδάτος (59΄Αναλυτής), Αντωνάτος Η.
Πυλαριακός (Κ. Κουγιανός) Μακρής Κουλουμπής Α, Γάσπαρης (46΄ Φάντης), Φούκας, Κουλουμπής Ο, Ποταμιάνος. Αλυσανδράτος Μ, Παπαδάτος (79΄Μαρκαντωνάτος), Αλυσανδράτος Δ, Σταμούλης, Βιτωράτος.

DSC 0579DSC 0583DSC 0584DSC 0587DSC 0591DSC 0593DSC 0599DSC 0610DSC 0613DSC 0618DSC 0622DSC 0626DSC 0637