Παρέμεινε κορυφή! Ο ΑΟΚΙ νίκησε 2-0 τον Πάγκε και έκανε το 3 στα 3 (εικόνες)

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 25 Οκτωβρίου 2014 19:19

Ο ΑΟΚΙ νίκησε εύκολα και δίκια τον Παγκεφαλληνιακό στο ΔΑΚ Αργοστολίου σήμερα το απόγευμα και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α' κατηγορίας της ΕΠΣΚΙ, έχοντας πετύχει ισάριθμες νίκες στις τρεις πρώτες αγωνιστικές. Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής

Η ομάδα του Γιάννη Τζουγανάτου, κατάφερε από την αρχή να επιβάλει τον ρυθμό της και να δημιουργήσει τις φάσεις που θα της επέτρεπαν να φτάσει στα αντίπαλα δίχτυα.

Η πρώτη καλή φάση μάλιστα, ήρθε μόλις στο 1ο λεπτό όταν σουτ του Βουκελάτου, χτύπησε σε αμυντικό του Πάγκε, η μπάλα άλλαξε πορεία, ωστόσο ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων κατάφερε έστω και με δυσκολία (η μπάλα χτύπησε στο πόδι του) να απομακρύνει τον κίνδυνο.
Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 30' όταν ο Λαμπρόπουλος, βρίσκει πανέξυπνα μέσα στην περιοχή τον Λυκούδη και αυτός από δεξιά και με διαγώνιο σουτ «κεραυνοβολεί» τον Κομπορόζο για το 1-0.

Λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 42' ο ΑΟΚΙ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του, όταν ο Κλειτογιάννης έκανε από αριστερά τη σέντρα σουτ, ο τερματοφύλακας του Πάγκε απέκρουσε ασταθώς, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Αλέκου Πολλάτου και ο έμπειρος επιθετικός δεν είχε πρόβλημα να την στείλει στα δίχτυα για το 2-0 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.

Στην επανάληψη, ο Πάγκε έκανε αισθητή την παρουσία του, τόσο με τον Τούρλα, όσο και με τον Αντωνίου ( στο 62' και στο 74' με σουτ μέσα από την περιοχή), ωστόσο ο τερματοφύλακας του ΑΟΚΙ Αγκούσι, είπε «όχι», κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

Διαιτητές: Ματιάτος - Κιόσης – Λογοθέτης
ΑΟΚΙ (Γ. Τζουγανάτος): Αγκούσι, Κλειτογιάννης, Καππάτος, Λυκούδης (84' Χαλιώτης), Κόμητας, Λογκόνη, Πολλάτος Αλ. (68' Παπαναστασάτος), Βουκελάτος (88' Σαλένικα), Λαμπρόπουλος, Δεστούνης, Κοσμάτος.
ΠΑΓΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Γ. Βασιλάκης): Κομπορόζος, Κουλουμπής (51' Δραγούτας), Μεγαδούκας (90+ Ράκας), Θωμάς, Γιαννάτος (66' Βεκερίδης), Κατσιγιώργης, Κίριο, Αντωνίου, Ντεντλάλα, Τούρλας, Κοτίνης.

Στο άλλο παιχνίδι της σημερινής ημέρας (3η Αγωνιστική)
Τα Φωκάτα επικράτησαν των Πρόννων με 1-0 και πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

3η Αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Απ.
ΑΟ ΦΩΚΑΤΑ - ΑΟ ΠΡΟΝΝΟΙ ΔΗΜ. ΚΕΡΑΜΕΙΩΝ Σάββατο 25/10/14 16:00 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ Β., ΜΥΡΣΙΝΙΑΣ Γ. 1-0
Α.Ο.Κ.Ι. - ΠΑΟ ΠΑΓΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ Δ.Α.Κ. ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ Σάββατο 25/10/14 16:00 ΜΑΤΙΑΤΟΣ Δ., ΚΙΟΣΗΣ Κ., ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ Β. 2-0
ΑΟ ΠΡΟΟΔΟΣ ΙΘΑΚΗΣ - ΑΠΣ ΠΥΛΑΡΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΙΘΑΚΗΣ Κυριακή 26/10/14 11:00 ΚΙΟΣΗΣ Κ., ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ Β., ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ Α.
ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ - ΠΑΟ ΟΔΥΣΣΕΥΣ ΔΗΜ. ΚΕΡΑΜΕΙΩΝ Κυριακή 26/10/14 11:30 ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ Β., ΜΕΝΕΓΑΤΟΣ Ε., ΚΟΜΗΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
ΑΟ ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ - ΑΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ ΔΗΜ. ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ Κυριακή 26/10/14 15:00 ΚΟΜΗΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΜΑΤΙΑΤΟΣ Δ., ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ Β.
ΑΟ ΣΑΜΗΣ - ΑΟ ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ Δ.Α.Κ. ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ Κυριακή 26/10/14 15:00 ΜΕΝΕΓΑΤΟΣ Ε., ΜΥΡΣΙΝΙΑΣ Γ., ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Ι.