Ληξούρι: Ήττα 48-51 στην πρεμιέρα για τους παίδες του ΝΕΟΛ από τον Ηρακλή Πύργου

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 28 Σεπτεμβρίου 2014 19:12

Αν και πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό δεν κατάφεραν οι παίδες του ΝΕΟΛ να επικρατήσουν του Ηρακλή Πύργου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΗ και ηττήθηκαν με 48-51.

το άγχος της πρεμιέρας και το όχι καθαρό μυαλό στα τελευταία 2΄λεπτα στέρησαν από τους Ληξουριώτες τη νίκη μέσα στο κλειστό του Ληξουρίου, σε αντίθεση με τα παιδιά του Ηρακλή Πύργου που έλεγχαν το παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα το ημίχρονο τους βρήκε να προηγούνται με 2 πόντους 19-21. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΝΕΟΛ έπαιξε καλύτερα και προηγήθηκε στην 3η περίοδο με 40-36. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και οι Πυργιώτες πήραν κεφάλι 5 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με 48-49. Τελικό σκορ στο Ληξούρι 48-51.

Δεκάλεπτα, 11-13, 19-21   40-36, 48-51

Διαιτητές: Κανελόπουλος, Κότσιρης

ΝΕΟΛ (Μ. Δούλιας) Κλαυδιανός, Παριώτης 14, Αραβαντινός 6, Συριάτος, Αρακλησιάνος, Αντωνάτος, Δεστούνης, Μπούρας 6, Πυλαρινός 22(1), Πλαιΐτης.

Ηρακλής Πύργου   (Δ. Διαμαντόπουλος) Θεοδωράκης 8, Μητσέλος Ι 8, Λαμπρόπουλος 4,  Γιαννόπουλος, Κωσταρέλος 4, Μητσέλος Δ 6 (2), Βαρελάς 2, Καραντώνης 6, Ζαγκλής, Στούκας 13, Αλεξάνδρου,